Moi Drodzy Mali Przyjaciele,

Rok temu, gdy przychodziłem do Was z radosnym pozdrowieniem oraz prezentami, ogromnie cieszyłem się z tej wizyty. Pomyślałem wtedy, że za rok będą to moje szczególne odwiedziny. Nie pomyliłem się, bowiem w tym roku moje spotkanie z Wami będzie miało całkiem inny charakter. Wszystko za sprawą nieznośnego wirusa, którego nikt nie widzi, a jednak sprawia, że wielu z nas bardzo ciężko przez niego choruje.

Zastanawiałem się, o czym do Was w tym roku napisać i uznałem, że powiem Wam o tym, jak ważne jest zaufanie Panu Bogu, szczególnie, gdy jest nam ciężko, jak teraz nie mogąc chodzić do szkoły, oglądać filmów w kinie, czy wypełniać całą tą piękną świątynie podczas niedzielnej Mszy świętej.

Pewien prorok, czyli taka osoba, która przemawia do nas w imieniu Pana Boga, który miał na imię Izajasz, powiedział, że „ani ucho nie słyszało, ani oko nie widziało, by ktokolwiek poza Panem Bogiem czynił tyle dla każdego, kto w nim pokłada ufność”. Jednocześnie dziś w Ewangelii Pan Jezus mówił do nas, abyśmy czuwali. Zatem w pierwszą niedzielę adwentu, który jest naszym czasem czuwania w oczekiwaniu na narodzenie Bożej Dzieciny, ja także zachęcam Was, abyście czuwali. Choć to nie oznaczy, że macie nie spać. Wasze czuwanie to przychodzenie na Msze święte Roratnie, to pamiętanie o modlitwie rano i wieczorem, to także kochanie rodziców, rodzeństwa i bycie dla nich dobrym jak smaczny, świeży chleb.

Czuwanie to także utrzymywanie dystansu od drugiej osoby w sklepach, dezynfekowanie rok i ich częste mycie oraz noszenie maseczek, także w ten sposób by zakrywała nos.

Ciekawe, czy mnie poznacie, gdy przyjdę do Was w niedzielę 6 grudnia po Mszy o godzinie 11:00, bo przecież będę miał maseczkę, abyście czuli się bezpiecznie. Niezależnie od tego trudnego czasu na pewno przyjadę do Was z upominkami i dobrym humorem. Wierzę, że Was nie zabraknie, a Wasz x. Dobrodziej przygotuje dla mnie ciepłą herbatę, ponieważ podobno ma być mroźna pogoda.

Bardzo czekam na spotkanie w Wami i proszę pamiętajcie, by czuwać !!!

Życząc zdrowia, pozdrawiam Was serdecznie zawołaniem: Króluj na Chryste – zawsze i wszędzie.

Św. Mikołaj