W obliczu trwającej agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, papież Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Ojciec św. prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Przyłękach pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie i zachęca wiernych do wspólnej modlitwy od godz. 17.00. Po nabożeństwie drogi krzyżowej o godz. 17.30 i wieczornej Mszy św., będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00 i od rana przez całą sobotę 26 marca. Bądźmy w jedności z Następcą św. Piotra, aby wznieść modlitwy do Boga o pokój na świecie i w naszych sercach…

KOŚCIÓŁ TO MY, dlatego nie może tam NAS – CIEBIE – zabraknąć… Nie prześpijmy tego potężnego szturmu do nieba, jak uczniowie w Ogrodzie Oliwnym… „Zostańcie tu i czuwajcie ze Mną” (Mt 26, 38).