KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Przed błogosławieństwem zostaną odnowione przymierza miłości wszystkich par małżeńskich, które pragną przed Bogiem potwierdzić i umocnić swoje „chcemy” trwania w miłości, wierności, uczciwości i nierozerwalności. Małżeństwa wyjdą na środek kościoła, zwrócą się do siebie, po wzajemnym podaniu dłoni i spojrzeniu w oczy, ponowią to, co wypowiedzieli podczas zawarcia sakramentu małżeństwa.

2. Nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie Starego Roku kalendarzowego, odbędzie się jutro po Mszy św. o godz. 18.00. Zanim udamy się na sylwestrowe spotkania zachęcam do wspólnej modlitwy, by podziękować Bogu za otrzymane łaski i poprosić o dalsze. To był naprawdę dobry dla nas rok – inwestycja obudowy świątyni cegłą licową, wymiana dachu w starej części i trwają prace przy zakładaniu dachówki.

3. Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój przypada we wtorek 1 stycznia 2019. Msze św. z Litanią do Imienia Jezus, jak w każdą niedzielę o 9.00, 11.00 z udziałem dzieci, 12.30 i 19.00 z udziałem młodzieży. Przed nami wyjątkowy rok Jubileuszu 10-lecia Przywrócenia naszej Parafii z najważniejszym wydarzeniem, jakim będzie Nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej w dniach 4 i 5 marca. Szczegółowy plan misji ewangelizacyjnych poprzedzających przybycie Matki Bożej i Uroczystości pobytu w naszej świątyni, znajdują się w naszym kalendarzu, który będzie rozprowadzany podczas wizyty duszpasterskiej.

4. Plan kolędy na najbliższy tydzień:

2 stycznia /środa/ od godz. 16.00 ul. Zielona, Rycerska, Melisy, Lubczykowa, Anyżowa, Nagietkowa, Zawilcowa.
4 stycznia /piątek/ od godz. 16.00 ul. Biznesowa, Wrzosowa, Koperkowa, Laskowa, Leśnego Runa.
5 stycznia /sobota/ od 14.00 Stary Olimpin i Nowe Dąbie.

Podczas kolędy – od poniedziałku do piątku – Msze św. sprawować będę w godzinę miłosierdzia Bożego o 15.00, na którą zapraszam ministrantów idących na kolędę i osoby, które mogą wziąć udział w modlitwie.

5. Spowiedź św. w pierwszy piątek miesiąca /4 stycznia/ odbędzie się od godz. 14.00 i po niej Msza św. o godz. 15.00.

6. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi Msza św. w pierwszą sobotę miesiąca /5 stycznia/ zostanie odprawiona o godz. 10.00.

7. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk serdecznie zapraszam na VI Orszak Trzech Króli oraz Nasze Przyłęckie Kolędowanie w najbliższą niedzielę Objawienia Pańskiego 6 stycznia. O godz. 15.45 gromadzimy się przy przystanku na ul. Młyńskiej, aby z Królami przyjść do naszej świątyni, zaśpiewać z zaproszonymi gośćmi Bożej Dziecinie i po uczcie dla ducha przejdziemy na wspólny poczęstunek na placu przed szkołą. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Przyłęk do udziału w tym ważnym wydarzeniu naszej lokalnej wspólnoty.

8. IX Anielski Bal Wdzięczności organizowany przez Stowarzyszenie Kościół naszym Domem odbędzie się 2 marca 2019, w ostatnią sobotę karnawału w Hotelu Brzoza. Proszę zarezerwować sobie już termin i podczas kolędy zgłaszać chęć udziału w balu podczas, którego nie będzie żadnych licytacji czy zrzutek na jakikolwiek cel. Oczywiście nie zabraknie GALI ANIOŁÓW czyli tradycyjnego wręczenia pięknych Aniołów Wdzięczności, osobom szczególnie zaangażowanym w dzieło rozbudowy naszej świątyni.

9. Parafiankom, które uczestniczyły w zorganizowaniu 6 spotkań opłatkowych bardzo dziękuję za pomoc. Mieszkańcom ulicy Wiatrakowej dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i w tym tygodniu proszę o to mieszkańców ul. Gościnnej.

10. Spotkania w ramach „konferencji dla mężczyzn po męsku” odbędą się w najbliższą sobotę 5 stycznia w godzinach od 9.00-16.00 u oo. Jezuitów przy Placu Kościeleckich w Bydgoszczy. Zachęcam do udziału.

11. Wspólnocie Parafialnej, Uczestnikom tej Eucharystii, Solenizantom, Jubilatom, przybyłym Gościom, Sympatykom naszego kościoła składam najserdeczniejsze życzenia wytrwania w Bożym pokoju serc oraz zachęcam do odnowienia przymierza miłości małżeńskiej wszystkich obecnych tutaj par, a o przyjęcie słodkich upominków w zakrystii proszę małżeństwa, które przekroczyły 50 lat wspólnego pożycia czyli są po Jubileuszu Złotych Godów.

BOŻE NARODZENIE

W ten niezwykły czas Narodzenia Pańskiego – z wielkim wzruszeniem – stajemy u żłóbka Dzieciątka Jezus z Maryją, Józefem i Anielskimi Chórami, aby kontemplować przyjście Przedwiecznego Syna w Tajemnicy Wcielenia, a z pastuszkami łączymy naszych serc ofiary: wiary, miłości i nadziei, to są nasze dary.
Doświadczenie bliskości Boga niech pogłębi naszą wiarę w Syna Bożego, w Jego miłującą obecność pośród nas i pogłębia naszą nadzieję życia wiecznego.
Kochani! życzę Wam wszystkim, aby blask Bożej miłości – w mocy Ducha Bożego – rozświetlał nasze serca, pomnażał dobro i pozwolił zachwycić się pięknem życia Bożego, które jest źródłem pokoju, ufności i wzajemnej życzliwości.

Wraz z życzeniami składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej świątyni na Uroczystość Bożego Narodzenia: za transport, ofiarowanie i oświetlenie choinek, postawienie żłóbka /każdego roku jest inny, skromny i wciąż piękny/, dziękuję za przygotowanie szat liturgicznych i bielizny ołtarzowej, za oprawę muzyczną i asystę liturgiczną, za zamontowanie profesjonalnych lamp w prezbiterium oraz za złożone ofiary na Fundusz Ochrony Życia.

1. W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. o godz. 9.00, 11.00 dla dzieci, 12.30 i o godz. 19.00.

2. W środę święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Składka w tym dniu przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

3. Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty przypada w czwartek dlatego po Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie wina i spotkanie opłatkowe Rady Ekonomicznej, Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Stowarzyszenia Kościół naszym Domem.

4. Spotkania opłatkowe do pozostałych wspólnot:
– Żywy Różaniec, Parafialny Zespół Caritas i Margaretka w piątek 28 grudnia o godz. 16.00.
– Domowy Kościół, Chór Assumpta i Zespół Młodzieżowy w piątek 28 grudnia o godz. 19.00
– Schola Nutki Niepokalanej w sobotę 29 grudnia o godz. 10.00.
– Ministranci i Lektorzy w sobotę o godz. 12.00.

Wszystkie spotkania opłatkowe odbywać się będą w Domu Parafialnym św. Jana Pawła II.

5. Oczekiwany przez wielu parafialny i w tym roku Jubileuszowy Kalendarz z okazji 10. rocznicy przywrócenia naszej parafii z najważniejszym wydarzeniem roku 2019, jakim będzie Nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej 4-5 marca z poprzedzającymi misjami ewangelizacyjnymi, będę rozprowadzać podczas kolędy, którą rozpocznę w środę 2 stycznia. Wszystkim zaangażowanym w powstanie – kolejnej edycji – naszego kalendarza serdecznie dziękuję za włożony wysiłek i błyskawiczne działanie.

6. W duchu radości chrześcijańskiej, której źródłem jest obecny Pan Jezus narodzony z Maryi Panny i z nadzieją na dokonywanie dzieł na chwałę Bożą, przyjmijmy teraz błogosławieństwo.

ks. prob. Zdzisław Lahutta