KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

1. Dzisiaj – w przeddzień Uroczystości św. Józefa – pragniemy podczas Mszy św. o godz. 12.30 pomodlić się o utworzenie Bractwa św. Józefa, które zostanie powołane do istnienia 1 maja bieżącego roku. Wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby bardziej korzystać z duchowości Opiekuna św. Rodziny i Kościoła Powszechnego zachęcam do podjęcia decyzji o wstąpieniu do Bractwa. Zapisy przyjmuję od dzisiaj do końca kwietnia.

2. Serdecznie zachęcam do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 18.15. Kazanie pasyjne wygłosi kleryk Igor Wichrowski z Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy.

3. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsza składka zostanie przeznaczona na zakup żywności dla sióstr klarysek. Wszystkim ofiarodawcom dziękuję za przyniesione dary, które jutro po Mszy św. o godz. 8.00 zawiozę siostrom, które wytrwale modlą się za naszą wspólnotę parafialną.

4. Nabożeństwo drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30.

5. W Wielkim Poście zachęcam do włączenia się w jałmużnę wielkopostną i wsparcie działania Caritas poprzez wysłanie sms o treści POMAGAM na nr 72052.

6. Zgodnie z tradycją ogłaszam rozpoczęcie konkursu na wykonanie palm, które w przyszłą niedzielę przyniesiemy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy (przy ocenie jury będzie brało pod uwagę piękno, długość i oryginalność palmy). Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród po Mszy św. o godz. 11.00.

7. Kiermasz wielkanocny przygotowany przez społeczność naszej szkoły odbędzie się w przyszłą Niedzielę Palmową.

8. Wielkopostne Rekolekcje dla dzieci i dorosłych odbędą się w przyszłym tygodniu od dniach od 26 – 28 marca. Nauki Rekolekcyjne dla dorosłych podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Natomiast dzieci Szkoły podstawowej przychodzić będą w dwóch grupach: grupa dzieci od klasy IV – VII o godz. 10.30, natomiast grupa dzieci młodszych od zerówki do klasy III o godz. 12.00. Proszę nauczycieli i rodziców, aby w miarę możliwości towarzyszyli dzieciom podczas nauk w kościele. Całość Rekolekcji poprowadzi o. Sławomir Zastępowski CSSp z Chełmszczonki.

9. Wielkanocna Spowiedź św. z udziałem zaproszonych ojców zakonnych, odbędzie się w naszym kościele w Wielki Wtorek 27 marca, w godzinach do południa od 10.00-12.00 i po południu od 16.00-18.00. Proszę, abyśmy już dzisiaj zarezerwowali sobie ten czas na przyjęcie daru Bożego Miłosierdzia.

10. O. Władysławowi Budziakowi CSSp bardzo dziękuję za pomoc w pracy duszpasterskiej w minionym tygodniu.

11. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne we wtorek i czwartek od godz. 18.30.

12. Zapraszam do udziału w Misterium Męki Pańskiej VIDI AQUAM (Widziałem wodę), które odbędzie się w najbliższą sobotę 24 marca o godz. 20.00 na soleckim dworcu PKP.

13. Diecezjalny ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” wraz ze wspólnotami Sanktuarium Królowej Męczenników w Bydgoszczy organizuje XVIII Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci. Odbędzie się ono w Niedzielę Palmową 25 marca br. w dwóch odsłonach: o godz. 16.00 i 20.00. Serdecznie zapraszam.

14. Zachęcam do nabywania i lektury „Przewodnika Katolickiego”.

15. Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego kościoła, Solenizantom i Jubilatom życzę Bożej pomyślności, zdrowia i udziału w naszych Parafialnych Rekolekcjach Wielkopostnych.

ks. prob. Zdzisław Lahutta