KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka, jako dzień inspirujący do czytania Pisma św, rozważania i medytowania nad Słowem, którym chcemy żyć w codzienności. Weźmy do ręki Biblię i przynajmniej „2 minuty dziennie słuchajmy Boga, który do nas mówi” /zachęta papieża Franciszka/.

2. GROM czyli Grupę Różańcową Oddział Męski zapraszam na spotkanie formacyjne z wymianą tajemnic, dzisiaj o godz. 16.00 do sali spotkań św. Jana Pawła II w domu parafialnym, natomiast Żywy Różaniec Niewiast na wymianę tajemnic przy ciastku i kawie zapraszam w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

3. Święto Ofiarowania Pańskiego dawniej zwane Matki Bożej Gromnicznej przypada w najbliższą niedzielę 2 lutego. Z uwagi na rozpoczęte zimowe ferie poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. nastąpi 9 lutego podczas Mszy św. o godz. 11.00. Po wspólnej modlitwie odbędzie się spotkanie, na którym omówimy przygotowanie do Uroczystości Komunijnej, która odbędzie się 3 maja o godz. 11.00.

4. Spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania rozpocznie się Mszą św. również w niedzielę 9 lutego o godz. 19.00.

5. Przypominam, że do 8 lutego trwają zapisy na 10 Jubileuszowy Anielski Bal Wdzięczności. Chcemy w tym roku wspomnień – podczas wspólnej zabawy – wesprzeć rehabilitację naszej parafianki Magdaleny Matei.

6. Wczoraj w Przyłękach dobiegła końca kolęda, która – jak każdego roku – przebiegała w bardzo miłej i życzliwej atmosferze. Dziękuję za dar wspólnej modlitwy, za poczęstunki i za złożone ofiary na zobowiązania naszej parafii wobec potrzeb kościoła lokalnego czyli na Caritas, seminarium duchowne, dom księży emerytów i kurię. Bardzo dziękuję za dodatkowe ofiary złożone na realizację projektu wnętrza naszej świątyni. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim Darczyńcom swoimi łaskami.

7. W tym tygodniu Msze św. (z uwagi na kolędę) zostaną odprawione: od poniedziałku do piątku w godzinę Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

8. Plan kolędy na najbliższy tydzień przedstawia się następująco /oddzielna kartka/. Kolędę rozpoczynam o godz. 16.00, natomiast w sobotę o godz. 13.00.

9. Muzosfera to nowy projekt naszych parafian Państwa Staneckich, którzy ogłaszają nabór do klasy gitary klasycznej i elektrycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Miejsce zajęć Szkoła Podstawowa w Przyłękach. Szczegóły na www.muzosfera.com.pl lub pod numerem tel. 512385883 lub na plakacie w gablocie ogłoszeń. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tą ciekawą inicjatywą.

10. Przypadająca w tym roku 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II będzie okazją do Narodowej Dziękczynnej Pielgrzymki do Rzymu. Biuro Pielgrzymkowe FRATER organizuje w związku z tym wyjazd, w dniach od 14-21 maja 2020. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. sprawowana pod przewodnictwem papieża Franciszka 17 maja o godz. 10.30. Szczegółowy program całej pielgrzymki można pobrać u ks. proboszcza po niedzielnych Mszach św. Został on również wywieszony w gablocie ogłoszeń. Zgłoszenia do 20 lutego w siedzibie biura FRATER. Koszt 2100 zł + 100 Euro.

11. Zachęcam do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego oraz do zamawiania intencji mszalnych.

12. Wspólnocie Parafialnej, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego kościoła życzę zdrowia, błogosławionego i spokojnego tygodnia oraz otwarcia naszych serc na dar modlitwy i pełnych życzliwości spotkań, podczas tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą, którą – jak słyszeliśmy – w tym tygodniu rozpoczynam w tej części Zielonki należącej do naszej parafii.

ks. prob. Zdzisław Lahutta