KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

Peregrynujący po naszej parafii Matki Bożej Pięknej Miłości – w tym tygodniu – został przyjęty przez rodzinę Państwa Przybyła.

1. W dzisiejszą – trzecią niedzielę listopada – która jest zarówno Światowym Dniem Ubogich, a także Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, łączymy się w modlitwie za tych, którzy żyją w trudnych warunkach nie tylko materialnych, jak również za tych którzy zginęli na drogach, w wodzie i w powietrzu. Współczuciem otaczamy i jeśli trzeba konkretną pomocą wspieramy, wszystkie rodziny, które z powodu – często niespodzianej śmierci – przeżywają wielki ból dramatu odejścia swoich bliskich.

2. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z rodzicami, odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.

3. Bractwo Różańcowe przez nas znane jako GROM czyli Grupa Różańcowa Oddział Męski, spotka się na konferencji z wymianą tajemnic różańcowych, w przyszłą niedzielę 24 listopada o godz. 16.00 w domu parafialnym. Chętnych mężczyzn, którzy chcieliby wstąpić w szeregi tworzącej się drugiej modlitewnej jednostki, zachęcam do udziału w spotkaniu.

4. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam – na comiesięczną katechezę o wierze – również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00.

5. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim życzliwym parafiankom i parafianom oraz osobom wspierającym nasze projekty wewnątrz kościoła, za ofiary składane na prezbiterium, posadzkę i ławki. Całość inwestycji tych trzech elementów wnętrza naszej świątyni to wielki wydatek, ale ufam, że z pomocą Bożą i wspólnym zaangażowaniem – rozłożonym na cały rok – z większą ilością rodzin – bo wciąż przybywa mieszkańców naszej wspólnoty, podołamy temu wezwaniu i będziemy się cieszyć pięknem naszej świątyni, którą chcemy przekazać kolejnym pokoleniom.

6. Od prezesa zarządu Green Office Ecologic oraz Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” pana Macieja Jaroszuka z Łomaz, otrzymaliśmy specjalne słowa podziękowania za zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która w naszej parafii przekroczyła wszelkie oczekiwania. Dodam tylko, że zebraliśmy najwięcej sprzętu z całego regionu i wsparliśmy projekty misyjne na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Kamerunie i Kenii. Bardzo serdecznie dziękuję moim parafianom, którym lepiej się powodzi, bo skoro oddajemy stare, to znaczy, że nabywamy nowe.

7. Dziękuję również za pomoc udzieloną w ubiegłą niedzielę prześladowanym chrześcijanom w południowym Sudanie.

8. Pani Elżbiecie dziękuję za ułożenie kwiatów i przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli.

9. Zachęcam do nabywania i lektury „Przewodnika Katolickiego”.

10. Intencje mszalne – na rok 2020 – można zamawiać po każdej Mszy św.

11. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” z Bydgoszczy zaprasza na rekolekcje adwentowe pod hasłem „Gdy czekanie na dziecko boli…” dla małżeństw starających się o potomstwo. Rekolekcje odbędą się w Przysieku koło Torunia w dniach 7-8 grudnia 2019. Szczegóły na www.gdyczekanieboli.pl

12. Wspólnocie Parafialnej, Uczestnikom tej Eucharystii, Solenizantom, Jubilatom, przybyłym Gościom, Sympatykom naszego kościoła składam serdeczne podziękowanie za nawet najdrobniejsze gesty dobroci i życzę zdrowia oraz spokojnego tygodnia. Niech Bóg nam błogosławi w naszych zamierzeniach, byśmy realizowali je zgodnie z Jego wolą.

ks. prob. Zdzisław Lahutta