KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

18 Niedziela Zwykła

1. Liturgiczne wspomnienie naszego współpatrona św. Jana Marii Vianney’a przypada w najbliższy wtorek 4 sierpnia. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 modlić się będziemy o dalsze jego wstawiennictwo w dziele umacniania naszej spólnoty parafialnej i rozbudowy świątyni. Ucałujemy jego relikwie z wielką wdzięcznością, gdyż dwa dni później – 6 sierpnia – zostaną przywiezione z Rzeszowa i zamontowane – wcześniej zaprojektowane przez pana Marcina – nowe żyrandole, kinkiety, zacheuszki, świeczniki ołtarzowe z pulpitem na miejsce przewodniczenia. To kolejne dary naszej wspólnoty i anonimowych darczyńców do tego Bożego Domu, który wciąż pięknieje dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu. Niech św. Jan Maria Vianne’y wyprosi potrzebne łaski wszystkim, który uczestniczą
w dziele upiększania naszej świątyni.

2. Do Sakramentu Pokuty – z racji pierwszego piątku miesiąca – zapraszam 7 sierpnia od godz. 16.00 i podczas Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy do Jezusowego Serca.

3. Zachęcam chętne dzieci posiadające sprawne rowery, do udziału w rowerowym rajdzie odpustowym, po terenach naszej „małej ojczyzny”, jaką są Przyłęki i okoliczne piękne tereny, z przygotowanymi przez proboszcza niespodziankami. Wyjazd sprzed kościoła w najbliższą sobotę 8 sierpnia o godz. 10.00.

4. Już dzisiaj zapraszam do udziały w Uroczystości Odpustowej ku czci Wniebowziętej Maryi Panny, w sobotę 15 sierpnia. Sumie odpustowej o godz. 12.30 przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi ks. prałat Wojciech Przybyła – Dyrektor Caritas Diecezji Bydgoskiej.

5. Serdecznie dziękuję parafianom, którzy odpowiadając na moją prośbę, w miniony poniedziałek, swoimi podkaszarkami skosili trawę, która porastała nie tylko zaniedbane groby. Dzięki wspólnej pracy w 1,5 godziny udało się cmentarz doprowadzić do porządku.

6. Przypominam, że w czasie wakacji, Msze św. w naszym kościele odprawiane są w niedziele o godz. 9.00, 11.00 i 20.00. W tym tygodniu Msze św.; w poniedziałek o godz. 8.00, od wtorku do piątku o godz. 17.00 i w sobotę o godz. 18.00. Po tej Mszy św. będzie czynne biuro parafialne.

7. Wszystkim przebywającym na wakacjach życzę dobrej pogody, nabrania nowych sił duchowych i fizycznych. Oddajmy Panu ten czas, pamiętając o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnej Eucharystii.

8. Zachęcam do nabywania i czytania „Przewodnika Katolickiego”.

9. Wspólnocie Parafialnej, Gościom i Sympatykom, Jubilatom i Solenizantom, jak również Dobroczyńcom naszego kościoła, dziękuję za wszystkie i niezmiennie okazywane znaki wielkiej życzliwości i serdeczności oraz życzę udanego tygodnia obfitującego w dary nieba i opromienionego Bożym Błogosławieństwem.

10. Miłosierdziu Bożemu powierzamy śp. Feliksa Burzycha, który spoczął na naszym parafialnym cmentarzu w miniony piątek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. prob. Zdzisław Lahutta