KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jasnogórska Matka i Królowa w kopii Jej Cudownego Obrazu, rozpoczęła peregrynację naszej diecezji. Delegacji złożonej z przedstawicieli Stowarzyszenia Kościół naszym Domem i z Żywego Różańca, dziękuję za uczestnictwo w tym modlitewno-historycznym wydarzeniu i za przywiezienie obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości, który będzie nawiedzał nasza parafię „od rodziny do rodziny” po 4 marca 2019 roku.

2. Dzieciom klasy I zostaną poświęcone tornistry, książki, zeszyty i przybory szkolne dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00.

3. Społeczność uczniowska szkoły im. ks. Jana Twardowskiego modlitewnie rozpocznie nowy rok nauki Mszą św. jutro w poniedziałek o godz. 8.45 w naszej świątyni. Serdecznie zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie wszystkie dzieci, nauczycieli i rodziców, po której nastąpi poświęcenia nowego gmachu szkolno-sportowo-środowiskowego.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tradycyjnie w środę po Mszy św. wieczornej z modlitwą o świętość naszych rodzin.

5. Spowiedź św. w pierwszy piątek miesiąca dla dzieci od godz. 15.15, potem ślub o godz. 16.30 i od 17.15 spowiedź św. dla dorosłych.

6. Do chorych udam się z Komunią św. w piątek od godz. 14.00.

7. Zapraszam na koncert zespołu Maj Duo w przyszłą niedzielę 9 września o godz.12.00 w naszej świątyni.

8. Po wakacyjnej przerwie zapraszam na spotkania: próby scholi Nutki Niepokalanej o godz. 10.00 i zbiórki ministrantów o godz. 11.30 w soboty, natomiast lektorów z kandydatami zapraszam w piątki po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

9. Rodziców i dzieci klasy III – w związku z rozpoczęciem przygotowań do I Komunii św. – zapraszam w przyszłą niedzielę 9 września o godz. 11.00. Przed koncertem krótkie spotkanie organizacyjne z rozdaniem książeczek uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.

10. Rozpoczynamy przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Kandydatów z rocznika 2004, 2003 i starszego zapraszam z rodzicami w niedzielę 16 września o godz. 19.00 do naszej świątyni, by po wspólnej modlitwie zapoznać się z kryteriami i programem przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Mówię już o tym teraz, byśmy zaplanowali sobie czas na to – za dwa tygodnie – obowiązkowe spotkanie.

11. Nabywajmy i czytajmy „Przewodnik Katolicki”. Biuro parafialne czynne we wtorki i czwartki po wieczornej Mszy św. do godz. 19.00.

12. Dziękuję za kwiaty przy bocznych obrazach naszych współpatronów.

13. W przyszłą niedzielę inwestycyjną ofiary złożone na tacę zostaną przekazane na prace przy cegle licowej. Została nam jeszcze jedna ściana od strony południowej z pracami wykończeniowymi przy większości okien. Bardzo proszę o życzliwość, zrozumienie i ofiarność na ten cel. Całość inwestycji to 570 m2 po 150 zł za m2. Łatwo zatem wyliczyć, że za samą robociznę parafia ma zapłacić 85 tyś zł. O pracach na dachu to już boję się wspominać. Nie ma ludzi do pracy.

14. Cała wspólnotę parafialną, jak również sympatyków i dobroczyńców naszego kościoła oraz przybyłych gości niech błogosławi Bóg i obficie darzy łaskami, by zgodnie z Jego wolą przeżyć rozpoczynający się nowy tydzień obowiązków, zadań i nauki.

15. Zachęcam do udziału w odpuście ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronki naszej Diecezji, w najbliższą sobotę 8 września o godz. 18.00 suma odpustowa sprawowana przez Ks. Bpa Jana Tyrawę. Dokładny plan uroczystości znajduje się w gablocie ogłoszeń.

16. Miłosierdziu Bożemu polecamy Irenę Pawłot, którą w minioną środę odprowadziliśmy na nasz parafialny cmentarz. Wieczny odpoczynek

ks. prob. Zdzisław