12 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę miesiąca, zbieramy ofiary do puszki pod chórem,na pomoc drugiej rodzinie dotkniętej dramatem wojny w Aleppo. Za zrozumienie i hojność niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom.

2. Od dzisiaj do końca wakacji niedzielna, wieczorna Msza św. odprawiana będzie o godz. 20.00.

3. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła przypada w najbliższy czwartek 29 czerwca. O godz. 18.00 zapraszam na Mszę św., podczas której modlić się będziemy zwłaszcza za papieża Franciszka.

4. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie odprawiona w najbliższą sobotę 1 lipca o godz. 10.00. Pół godziny wcześniej zachęcam do Adoracji Najświętszego Sakramentu.

5. Biuro parafialne w czasie wakacji będzie czynne tylko w piątek po wieczornej Mszy św.. Sprawy pilne takie, jak wezwanie do chorego czy pogrzeb zgłaszamy o każdej porze dnia, dzwoniąc na mój prywatny numer.

6. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych. Mamy wiele okazji, aby nie tylko prosić ale również okazywać wdzięczność Panu Bogu za wszelkie dobrodziejstwa.

7. Nabywajmy też i czytajmy „Przewodnik Katolicki”.

8. Parafiance, która poprosiła o anonimowość dziękuję za pomoc w przygotowaniu świątyni do dzisiejszej niedzieli..

9. Pani kardiolog dr Marzenie Anaszewicz gratulujemy zajęcia I miejsca i zdobycia Złotego Stetoskopu w Konkursie Expressu Bydgoskiego. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy dwie godziny przed zamknięciem konkursu przechylili szalę zwycięstwa na naszą Parafiankę. To już kolejne nasze przyłęckie zwycięstwo. Tak trzymać! Jesteśmy małą ale aktywnie działającą wspólnotą na różnych płaszczyznach życia społecznego i religijnego.

10. Do parafii Dobrego Pasterza w Białych Błotach został skierowany nowy proboszcz ks. Edward Wasilewski, który przybywa z parafii św. Mikołaja z Fordonu. Życzymy ks. Edwardowi owocnej pracy duszpasterskiej w siedzibie naszego dekanatu.

11. Całej Wspólnocie Parafialnej, Gościom i Sympatykom, Jubilatom i Solenizantom jak również Dobroczyńcom naszego kościoła życzę zdrowia, błogosławionego i spokojnego tygodnia oraz wielu łask Jezusowego Serca, które jest „wszelkiej chwały najgodniejsze”.

ks. proboszcz Zdzisław Lahutta