KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

14 NIEDZIELA ZWYKŁA

Peregrynujący obraz Matki Bożej Pięknej Miłości będzie obecny – w tym tygodniu – w rodzinie Państwa Błotny.

1. Rodziców, którzy wysyłają swoje dzieci na kolonie, obozy lub też innego rodzaju formy wakacyjnego wypoczynku, zachęcam do wypisania oświadczenia, w którym zobowiązują opiekunów do uczestnictwa dzieci w niedzielnej Eucharystii.

2. Niedzielna Msza św. wieczorem – od dzisiaj do końca sierpnia – sprawowana będzie w naszym kościele o godz. 20.00.

3. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. Wszystkich czcicieli Matki Maryi serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.

4. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne jest w sobotę po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Sprawy pilne takie, jak wezwanie do chorego czy pogrzeb zgłaszamy telefonicznie na mój numer, który znajduje się na stronie parafii.

5. Nabywajmy i czytajmy „Przewodnik Katolicki”.

6. W związku ze zbliżającym się odpustem ku czci Matki Bożej Wniebowziętej podczas którego planowane jest poświęcenie rzeźbionej i naturalnej wielkości postaci św. Jana Marii Vianney”a – na pamiątkę przypadającego w tym roku jubileuszu 10. lecia przywrócenia parafii w Przyłękach – bardzo serdecznie proszę o pomoc w przygotowaniu podstawy na cokół rzeźby. Ponadto, proszę o pomoc w poszerzeniu chodnika przy bocznym wyjściu i przygotowaniu terenu na przywóz czarnej ziemi, żeby posiać trawę przy wejściu do świątyni. Planujemy nasze prace w środę po rannej kawie czyli ok godz. 10.00. Wiem, że mogę liczyć na niezawodną pomoc życzliwych i sprawdzonych parafian, którym droga jest nasza świątynia i wygląd jej otoczenia. W tym samym czasie byłbym wdzięczny chętnym parafiankom za wypielenie chwastów przy uratowanych tujach na cmentarzu. Oprócz parafianek, które pracowały ostatnio liczę na pomoc także przedstawicielek młodszego pokolenia. Naszym niezawodnym stolarzom Panom Wiktorowi i Leonowi Szynkom dziękuję za przygotowanie materiału w postaci klejonki z dębiny, zakup materiału, przywóz z Koronowa i zrobienie bryły z przeszło kubika dębu, i to wszystko w ekspresowym tempie. Bóg zapłać.

7. Do biura Parafialnego przyniesiono znaleziony telefon na ul. Biznesowej. Właściciela proszę o odbiór zguby.

8. W przyszłą niedzielę inwestycyjną składka przeznaczona zostanie na wykonanie prezbiterium. Mamy już projekt aranżacji wnętrza naszej świątyni, który – po drobnych korektach – zostanie zaprezentowany podczas odpustu 15 sierpnia.

9. Niech czas wakacji, urlopów, wypoczynku i wyjazdów pozwoli nam wszystkim zbliżyć się do Boga poprzez codzienną modlitwę, uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. i zachwyt nad otaczającym światem.

10. Do wspólnego pielgrzymowania na Jasną Górę /w dniach od 21-31 lipca/ zaprasza przewodnik grupy zielono – żółtej ks. Marcin Chrostowski. Spotkanie organizacyjne odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w kościele bł. Michała Kozala w Bydgoszczy. Szczegóły na okolicznościowym plakacie.

11. Parafianom, Gościom i Sympatykom, Jubilatom i Solenizantom jak również Dobroczyńcom naszego kościoła życzę zdrowia, błogosławionego i spokojnego tygodnia oraz dobrze przeżywanego czasu wypoczynku z Bogiem i bliźnimi.

12. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłego † Stanisława Pająka, którego pogrzeb odbył się w minioną środę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks. prob. Zdzisław Lahutta