KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

32 Niedziela Zwykła

1. W podziękowaniu Bogu i naszym bohaterskim przodkom, którzy wymodlili, wywalczyli i przekazali nam dar wolności, w dzisiaj przypadający Jubileusz 100. rocznicy Niepodległości, po każdej Mszy św. zaśpiewamy hymn Ciebie Boga wysławiamy i zawierzymy naszą przyszłość Maryi Matce i Królowej.

2. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. zapraszam na kolejne spotkanie zaraz po Mszy św. o godz. 11.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.

4. W związku ze zbliżającym się 18 listopada II Światowym Dniem Ubogich Caritas Diecezji Bydgoskiej, zachęca do włączenia się w ogólnopolską akcję „Tytka charytatywna”. Ze stolika czasopism można wziąć tytki dla ubogich i złożyć je za tydzień – jako dar serca dla ubogich – przy figurce Matki Bożej Fatimskiej.

5. Kandydatów do bierzmowania proszę o przybycie na spotkanie formacyjne w przyszłą niedzielę 18 listopada po Mszy św. o godz. 19.00.

6. Z wielką radością pragnę poinformować, że wczoraj rozpoczęły się pierwsze nagrania scholi Nutki Niepokalanej do wydania kolejnej trzeciej płyty. Panu Andrzejowi dziękuję już za podjęcie się tego wymagającego wysiłku zadania na chwałę Maryi, rodzicom za dobrą współpracę, a dzieciom życzę niegasnącego entuzjazmu i systematycznego udziału w kolejnych częściach nagrań w naszym parafialnym studio.

7. Serdecznie dziękuję za piękny Koncert dla Niepodległej w wykonaniu dzieci, młodzieży i nauczycieli naszej szkoły im. ks. Jana Twardowskiego. Ministrantom z opiekunem panem prof. Bartoszem Rakoczym dziękuję za wspólną pielgrzymkę do Kalwarii Pakowskiej z rekraacyjnym przystankiem na basenie w Barcinie. Tradycyjnie Pani Eli dziękuję za śliczne bukiety kwiatów na dzisiejszą uroczystość oraz wszystkim, którzy modlitwami, pracą fizyczną i złożonymi dzisiaj ofiarami wspierają dzieło rozbudowy naszej świątyni serdecznie dziękuję.

8. Zachęcam do nabywania i lektury „Przewodnika Katolickiego”.

9. Intencje mszalne na nowy rok 2019 można zamawiać po każdej Mszy św.

10. Na stoliku prasowym wyłożono informatory o programie dla osób pragnących zerwać z destrukcyjnymi zachowaniami seksualnymi.

11. Duszpasterstwo kobiet diecezji bydgoskiej zaprasza na spotkanie inauguracyjne 12 listopada na g.18.00 na Mszę św. w kaplicy MB Częstochowskiej w parafii Chrystusa Króla. Po Eucharystii konferencja pt. „Kobiety w Biblii” i rozmowy przy kawie na temat kształtu duszpasterstwa kobiet w diecezji.

12. Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza w środę, 14 listopada na g.18.00 do auli Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej na wykład dr Ewy Puls pt. Rola nauczycieli w wychowaniu patriotycznym bydgoskiej młodzieży w II Rzeczpospolitej.

13. Na projekcję filmu „Biała jak mleko, czerwona jak krew” wyświetlanego w ramach Wiatrakowego Klubu Filmowego zapraszam w czwartek 15 XI o g.18.00 oraz na koncert Orkiestry Kameralnej Accademia dell’Arco w wykonaniu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, który odbędzie w niedzielę 18 XI o g.16.00. Bilety na te wydarzenia do nabycia w biurze Fundacji „Wiatrak”.

14. Uroczystości odpustowe w parafii św. Rafała Kalinowskiego odbędą się w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.

15. Bp Jan Tyrawa zaprasza na wykład dr. Mileny Kindziuk: „Ostatnie godziny ks. Jerzego Popiełuszki”. Spotkanie odbędzie się w piątek 23 listopada o g. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego.

16. Parafianom, Uczestnikom tej Eucharystii, Solenizantom, Jubilatom, przybyłym Gościom, Sympatykom naszego kościoła składam serdeczne podziękowanie za modlitwę i życzę zdrowia, spokojnego, błogosławionego tygodnia. Cieszmy się darem wolności i dzięki modlitwie, działaniu na rzecz dobra wspólnego i dążeniu do jedności, niech nasza Ojczyzna rozwija się wspaniale, a naród niech żyje na chwałę Boga oraz Matki i Królowej.

ks. prob. Zdzisław Lahutta