24 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Na zakończenie VII Tygodnia Wychowania, który przeżywaliśmy pod hasłem MARYJA WYCHOWAWCZYNIĄ POKOLEŃ i z okazji liturgicznego wspomnienia św. Stanisława Kostki patrona polskiej młodzieży, serdecznie zapraszam na modlitewne rozpoczęcie roku formacji chrześcijańskiej ministrantów z rodzicami, dzieci naszej scholi z rodzicami, lektorów z rodzicami, młodzieżowy zespół oraz wszystkich chętnych na wspólną, dodatkową Eucharystię o godz. 16.00 do naszej świątyni. Po modlitwie spotkanie w naszej wspólnocie z rozdaniem pamiątkowych albumów /z uwagi na pogodę zrezygnowaliśmy z grilla przy ognisku/.

2. Uczestnicy Rajdu Pamięci dotrą dzisiaj do Przyłęk o godz. 13.15, aby uczestniczyć w apelu poległych w wyniku agresji sowieckiej na Polskę. Zachęcam do udziału w tym apelu przy pomniku znajdującym się na terenie naszej szkoły.

3. Komitet Rozbudowy Kościoła i Radę Ekonomiczną zapraszam na robocze spotkanie, jutro w poniedziałek 18 września o godz. 18.00 do domu parafialnego.

4. Próby scholi Nutki Niepokalanej odbywają się w soboty o godz. 10.00, zbiórki ministrantów w soboty o godz. 11.30, lektorów w piątek po wieczornej Mszy św. o godz.18.00, parafialnego chóru Assumpta we wtorki o godz. 20.00. Wszystkie spotkania formacyjne odbywają się w domu parafialnym.

5. Na wyraźną sugestię parafian – za którą bardzo dziękuję – postanawiamy, że 22 dnia każdego miesiąca za przyczyną św. Rity modlić się będziemy w intencji małżeństw i rodzin przeżywających kryzysy, prosząc o łaskę pojednania i powrotu do miłości i jedności małżeńskiej. Zapraszam wszystkich chętnych na wspólną modlitwę wstawienniczą, w najbliższy piątek o godz. 18.00.

6. Za wpłaty dokonane na cegłę klinkierową dziękuję rodzinom: Sadłowskich i Andrzejewskich. Po dwóch tygodniach możemy już kupić 1000 sztuk cegły, pozostało jeszcze 36.500 sztuk.

7. Nabywajmy „Przewodnik Katolicki” i zamawiajmy intencje mszalne także na nowy rok 2018.

8. Wspólnocie Parafialnej, Darczyńcom, Sympatykom naszego kościoła, Solenizantom i Jubilatom, jak również przybyłym Gościom niech błogosławi Bóg Wszechmogący, a św. Stanisław Kostka nich wypraszam łaski dzieciom i młodzieży.

9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłą +Teresę Wesołowską. Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie…

23 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. VII Tydzień Wychowania pod hasłem MARYJA WYCHOWAWCZYNIĄ POKOLEŃ przeżywać będziemy do przyszłej niedzieli.

2. Rodziców i dzieci klasy III, w związku z przygotowaniem do przyjęcia I Komunii św., zapraszam dzisiaj o godz. 11.00. Po wspólnej modlitwie spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa !

3. Z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki patrona polskiej młodzieży i zakończenia Tygodnia Wychowania, serdecznie zapraszam na modlitewne rozpoczęcie roku formacji chrześcijańskiej ministrantów z rodzicami, dzieci naszej scholi z rodzicami, lektorów z rodzicami, młodzieżowy zespół oraz wszystkich chętnych na wspólną Eucharystię w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 do naszej świątyni. Po modlitwie przewidziane jest spotkanie przy ognisku z kiełbaskami i wspólnym śpiewem.

4. Radę Ekonomiczną zapraszam na robocze spotkanie w poniedziałek 18 września o godz. 18.00 do domu parafialnego.

5. Próby scholi Nutki Niepokalanej odbywają się w soboty o godz. 10.00, zbiórki ministrantów w soboty o godz. 11.30, lektorów w piątek po wieczornej Mszy św. o godz.18.00, parafialnego chóru Assumpta we wtorki o godz. 20.00. Wszystkie spotkania formacyjne odbywają się w domu parafialnym.

6. Za wpłaty dokonane na wieżę, z wpisem do Złotej Księgi Ofiarodawców dziękuję Złotym Jubilatom Małżeńskim, którzy poprosili gości, aby zamiast kwiatów złożyli ofiary na cegłę klinkierową do naszego kościoła. Jubilaci zatem przekazali 600 cegieł plus 100 cegieł Państwa Wójcik razem mamy już zakupionych 700 sztuk cegły /na V etap rozbudowy naszej świątyni pod hasłem „cegła” potrzebnych będzie 37. 800 sztuk/. Jak wcześniej zapowiadałem dzisiejsza składka też jest przeznaczona na ten cel. Niech Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi.

7. Trwa akcja Caritasu „ Z uśmiecham do szkoły”. Cegiełki na zakup przyborów szkolnych można nabywać przy stoliku z czasopismami.

8. Nabywajmy „Przewodnik Katolicki” i zamawiajmy intencje mszalne także na nowy rok 2018.

9. Wspólnocie Parafialnej, Darczyńcom, Sympatykom naszego kościoła, Solenizantom i Jubilatom, jak również przybyłym Gościom niech błogosławi Bóg Wszechmogący, a Wspomożycielka wiernych i Wychowawczyni młodego pokolenia niech wyprasza potrzebne nam łaski.

10. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłych śp. ks. kan. Jana Graczyka i śp. Teresę Wesołowską lat 83 z ul Osada 3. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Zgodnie z wcześniejsza zapowiedzią dzisiaj po Mszy św., złożonymi ofiarami do puszki pod chórem, pomagamy w odbudowie domów zniszczonych w wyniku gwałtownych nawałnic z 11 sierpnia. Pragnę nadmienić, że pomogliśmy – jako parafia – jednej z naszych rodzin w wymianie dachu przy ulicy Zabytkowej, wpłacając na ten cel 4 tyś zł.

2. Dzieciom klasy I zostaną poświęcone tornistry, książki, zeszyty i przybory szkolne dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00.

3. Dzieci szkoły im. ks. Jana Twardowskiego modlitewnie rozpoczną nowy rok nauki Mszą św. o godz. 9.00 jutro w poniedziałek 4 września. Serdecznie zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie wszystkie dzieci, nauczycieli i rodziców.

4. Odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości odbędzie się w najbliższy piątek 8 września. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi Ordynariusz Bydgoski. Szczegóły na plakacie.

5. Po wakacyjnej przerwie zapraszam na spotkania: próby scholi Nutki Niepokalanej w soboty o godz. 10.00, zbiórki ministrantów w soboty o godz. 11.30, lektorów w piątek po wieczornej Mszy św. o godz.18.00, parafialnego chóru Assumpta we wtorki o godz. 20.00. Wszystkie spotkania formacyjne odbywają się w domu parafialnym.

6. W imieniu Towarzystwa Salezjańskiego, Nadleśnictwa Bydgoszcz i Kapłanów z Brzozy zapraszam na Mszę św. z poświęceniem pamiątkowej tablicy dedykowanej bł. Czesławowi Jóźwiakowi w najbliższą sobotę 9 września o godz. 12.00. Chętni proszeni są przez organizatorów o zbiórkę za wiaduktem w Emilianowie o godz. 10.30, aby wspólnie przejść na miejsce modlitwy do nieistniejącej już wsi Łażyn, w której dzieciństwo spędził błogosławiony Czesław.

7. Towarzystwo Przyjaciół Bydgoskiej Fary zaprasza na koncert „Non omnis moriar – we mnie jest miejsce spotkania”, który odbędzie się również w przyszłą sobotę 7 czerwca o godz. 19.00 na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie ogłoszeń.

8. VII Tydzień Wychowania pod hasłem MARYJA WYCHOWAWCZYNIĄ POKOLEŃ przeżywać będziemy od przyszłej niedzieli 10 września.

9. Rodziców i dzieci klasy III, w związku z przygotowaniem do przyjęcia I Komunii św., zapraszam w przyszłą niedzielę 10 września o godz. 11.00. Po wspólnej modlitwie spotkanie organizacyjne. Obecność obowiązkowa !

10. Za wpłaty dokonane na wieżę, z wpisem do Złotej Księgi Ofiarodawców, dziękuję wszystkim ofiarodawcom, którzy poprosili mnie o anonimowość. Niech Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi.

11. W przyszła niedzielę inwestycyjną ofiary zebrane na tacę przeznaczone zostaną na cegłę klinkierową. Przewidywana inwestycja zakupu cegły z robocizną wyniesie sumę porównywalną z wieżą, dzwonem i schodami czyli przeszło 200 tyś zł.

12. Trwa akcja Caritasu „ Z uśmiecham do szkoły”. Cegiełki na zakup przyborów szkolnych można nabywać przy stoliku z czasopismami.

13. Nabywajmy „Przewodnik Katolicki” i zamawiajmy intencje mszalne także na nowy rok 2018.

14. Wspólnocie Parafialnej, Darczyńcom, Sympatykom naszego kościoła, Solenizantom i Jubilatom, jak również przybyłym Gościom niech błogosławi Bóg Wszechmogący, a Pani Jasnogórska i nasza Matka Wniebowzięta niech wyprasza potrzebne łaski.

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękując Bożej Opatrzności za Dar Obecności Matki Bożej na Jasnej Górze Zwycięstwa i za Jubileusz 300-ej rocznicy Koronacji Obrazu, po każdej Mszy św. odmówimy akt oddania się naszej Matce i Królowej. Od ubiegłego poniedziałku do środy odbyłem rekolekcje na Jasnej Górze, podczas których gorąco modliłem się za naszą wspólnotę parafialną, kupiłem nowy ornat Maryjny i bardzo dziękuję za stułę z podobizną św. Rity, którą otrzymałem po przyjeździe do Przyłęk.

2. 78. rocznica wybuchu II wojny światowej przypada w piątek 1 września. Miłosiernemu Bogu – podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 – powierzymy wszystkich poległych obrońców, którzy bohatersko stawiali opór hitlerowskiemu najeźdźcy i oddali swoje życie za naszą Ojczyznę. Modlitwa niech będzie naszą potrzebą serca, by okazać wdzięczność tym, którzy polegli na wszystkich frontach świata, w niewoli, w obozach koncentracyjnych. Trzeba nieustannie wracać do historycznej prawdy i przekazywać ją młodemu pokoleniu.

3. Dzieci szkoły im. ks. Jana Twardowskiego modlitewnie rozpoczną nowy rok nauki Mszą św. o godz. 9.00 w poniedziałek 4 września. Serdecznie zapraszam do udziału we wspólnej modlitwie Grono Pedagogiczne, Rodziców i wszystkie dzieci. Dzieciom klasy I zostaną poświęcone tornistry, książki, zeszyty i przybory szkolne w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.

4. Chciejmy wejść w ten nowy rok pracy, nauki i formacji naszych sumień w stanie łaski uświęcającej dlatego zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty w pierwszy piątek miesiąca (1.09) od godz. 16.30. Po wieczornej Mszy św. modlitwy do Jezusowego Serca.

5. W pierwszą sobotę miesiąca (2.09) Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 10.00, poprzedzona adoracją Najświętszego Sakramentu.

6. Od przyszłej niedzieli do końca czerwca przyszłego roku wracamy do porządku Mszy św. sprawowanych w naszym kościele; w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i o 19.00, natomiast w dni powszednie i w sobotę o godz. 18.00. Tylko w poniedziałek Msza św. o godz. 8.00.

7. Caritas Diecezji Bydgoskiej wzorem lat ubiegłych kontynuuje akcję „Z uśmiechem do szkoły” pomagającą dzieciom z rodzin potrzebujących w zakupie wyprawek szkolnych. Cegiełki Caritas o nominale 1, 2 i 5 zł. można nabywać przy stoliku z czasopismami.

8. Za wpłaty dokonane na wieżę, z wpisem do Złotej Księgi Ofiarodawców, dziękuję Państwu: Barbarze i Henrykowi Gadaszewskim, Pani Jadwidze Modlińskiej i wszystkim ofiarodawcom, którzy poprosili mnie o anonimowość. Niech Pan Bóg Wam wszystkim błogosławi.

9. Prośba Bpa Jana Tyrawy o pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic /oddzielna kartka/. Kochani okażmy serce i pomóżmy innym wiedząc, że 4 tyś zł wpłaciliśmy już jako parafia na remont domu rodzinie z naszej parafii.

10. Nabywajmy „Przewodnik Katolicki”, w którym znajduje się artykuł o poświęceniu naszego dzwonu św. Rity i zamawiajmy intencje mszalne.

11. Parafia w Murowańcu obchodzi swój Jubileusz 10. lecia istnienia i z tej okazji jesteśmy zaproszeni na uroczystości, którym – w przyszłą niedzielę – przewodniczyć będzie Bp Jan Tyrawa. Szczegóły na plakacie.

12. Wspólnocie Parafialnej, Darczyńcom, Sympatykom naszego kościoła, Solenizantom i Jubilatom, jak również przybyłym Gościom niech błogosławi Bóg Wszechmogący, a Pani Jasnogórska i nasza Matka Wniebowzięta niech wyprasza potrzebne łaski.

20 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny…. odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia”. W ten radosny Magnificat – hymn uwielbienie – wyśpiewany przez nas we wtorek – składany Bogu przez Maryję za wielkie rzeczy, wpisuje się nasze uwielbienie Boga w Trójcy Świętej Jedynego, któremu oddajemy cześć, chwałę i składamy podziękowanie.
Dziękuję Ks. Biskupowi – naszemu Bydgoskiemu Ordynariuszowi – za przyjęcie zaproszenia do przybycia do małych Przyłęk, mimo uroczystości ogólnodiecezjalnych z okazji Zwycięskiej Bitwy Warszawskiej i modlitewnych manewrów z żołnierzami w Święto Wojska Polskiego. Dziękuję za przewodniczenie naszej modlitwie, odprawienie sumy odpustowej i poświęcenia dzwonu.
Głęboko wierzę, że Matka Boża Wniebowzięta, która w znaku tej świątyni otula każdego z nas, nie tylko sprawia, że kościół przez wiele lat stojący na uboczu rozwijających się aglomeracji, wielkich i prężnych ośrodków duszpasterskich, staje się rozpoznawalny na mapie Diecezji Bydgoskiej ale przede wszystkim utwierdza nas w przekonaniu, że Matka prowadzi nas pewną drogą do Domu naszego Ojca w niebie.
Za dar modlitwy dziękuję kapłanom przybyłym z dekanatu Białe Błota. Z nieukrywaną radością witam ks. Edwarda Wasilewskiego, nowego proboszcza parafii Dobrego Pasterza. Serdecznie dziękuję za obecność i modlitwę ks. Bogusławowi Konieczce proboszczowi parafii św. Józefa z Bydgoszczy.
Słowa wdzięczności kierują do ministrantów, lektorów, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. za liturgiczną asystę. Bardzo dziękuję naszemu Parafialnemu Chórowi Assumpta, który pod dyrekcją Pani Małgorzaty i przy współpracy z naszym profesjonalnym organistą panem Andrzejem, uczynił naszą odpustową modlitwę uwielbienia jeszcze piękniejszą.
Dziękuję za dary ołtarza Panu Maciejowi Kulpie – Wójtowi Gminy Białe Błota i Panu Wojciechowi Oskwarkowi – Wójtowi Gminy Nowa Wieś Wielka. Przedstawicielom Stowarzyszenia Kościół naszym Domem i Rady Ekonomicznej, którzy również brali udział w procesji z darami, składam z serca płynące podziękowanie za niepojęte zaangażowanie dzięki któremu tak wiele wspólnie dokonaliśmy.
Jestem bardzo wdzięczny za dar modlitwy Żywemu Różańcowi i za wielki wkład – jak to się kiedyś mówiło – w dzieło upiększania naszej świątyni. Dziękuję za śliczną kompozycję kwiatową młodej części żywego Różańca na ręce Ani, która całe serce z kuzynką Joanną włożyły w to, co widzieliśmy i podziwialiśmy. Za dbanie o bieliznę ołtarzową i liturgiczną dziękuję Paniom Urszuli i Marii.
Słowa uznania i podziękowania wyrażam parafiance Jadwidze, która przez 1,5 miesiąca przygotowywała dekorację miniaturki kościoła i symboli eucharystycznych. Dzięki za te dzieła, które na wystawie dożynkowej z pewnością otrzymałyby najwyższą notę.
Równie serdeczniej dziękuję wszystkim osobom, które pod przewodnictwem pani Elżbiety uporządkowały teren wokół kościoła, a Wiesiowi za wyposażenie pomieszczenia sanitarnego przy kotłowni. Kościelnemu Łukaszowi dziękuję za czuwanie i troskę o naszą świątynię.
Moi drodzy pozwólcie, że jeszcze podziękuję firmom uczestniczącym w budowie wieży i wszystkiego, co jest z nią związane: firmie pana Siewko, która do 4, 5m budowała wieżę, formie Pana Tomaszewskiego za wybudowanie jej do końca, firmie Pana Stachowskiego za wewnętrzne tynki, Firmie TLC za wykonanie schodów, firmie Pana Żabczyńskiego za instalacje elektryczne, firmie naszych niezawodnych stolarzy Szynków za wykonanie okien, firmie Pana Augustyna za nagłośnienie i firmie OSKA za wieńczący działo 2,5 metrowy krzyż. Wielkie dzięki i nich Bóg Wam Błogosławi.
Kochani po obejrzeniu filmu z narodzin dzwonu św. Rity w Przemyślu niech „ona sama powie” nam, jakie jest jego zadania:
Dzwonię na chwałę Boga i Maryi Wniebowziętej, zwołuję na modlitwę, budzę sumienia, wzywam do nawrócenia i pokuty, napełniam wiarą, nadzieją i miłością, obwieszczam Boże Błogosławieństwo żyjącym, łaskawy sąd i szczęśliwe przebywanie w niebie umarłym.
Ponadto, po jednej stronie umieszczono wizerunek św. Rity ze znanym nam napisem JEŻELI WIERZYCIE W BOGA, TO NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH, a na inskrypcji po drugiej stronie znajduje się datownik:
Powołano mnie do życia w 100. rocznicę Objawień Fatimskich, kiedy Namiestnikiem Chrystusowym na Stolicy Piotrowej był Papież Franciszek, Ordynariuszem Diecezji Bydgoskiej Biskup Jan Tyrawa, Proboszczem Ks. Zdzisław Lahutta.
Ufundowały mnie rodziny K.O.D. czyli pierwsze litery ich nazwisk. Ten skrót z uwagi na prośbę darczyńców o anonimowość został przeze mnie przetłumaczony jako Katolicy Oddani Dziełu. Mogę też na koniec podsumować, że tutaj w Przyłękach wszyscy jesteśmy KOD–em czyli Katolikami Oddanymi Dziełu, które tworzymy na chwałę Boga i Matki Wniebowziętej.
Z uwagi na powstałe okoliczności natury techniczno-organizacyjnych ale też dlatego, żeby nacieszyć się obecnością Rity stojącej przy figurce Matki Bożej, pragnę poinformować, że wstawimy ją na dzwonnicę na Boże Narodzenie, a może się zdarzyć, że dopiero na Wielkanoc.

2. Po modlitewno-sakramentalnej części Odpustu, pragnę słowa wdzięczności skierować do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie Przyłęckiej Biesiady „Sami swoi”. Na początku zabrał głos pan Andrzej Wybrański, któremu dziękuję za przypomnienie „Cud nad Wisłą” i z tej okazji delegacja Parafialnej Rady Duszpasterskiej złożyła wiązankę kwiatów przy Maryi Niepokalanej. Pani Monice Przybylskiej – niezawodnej konferansjerce – dziękuję za ciekawe poprowadzenie naszego biesiadnego spotkania.
Jako Wasz proboszcz składam wszystkim zaangażowanym najserdeczniejsze podziękowanie ze szczególnym uwzględnieniem dobroczyńców dzisiaj nazywanych sponsorami. Dziękuję poszczególnym instytucjom i firmom: DABROWENT PAŃSTWA DĄBROWSKICH, OSKA PAŃSTWA KASPROWICZ I OSKWAREK, SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO, HURTOWNI „CYTRUS” PAŃSTWA NOWAKOWSKICH, FIRMIE „OSTROMECKO” PANA BOKIEJA.
Za pyszne i wspaniałe przyłęckie kulinaria, ciasto, smalec, pieczywo, ogórki i kiełbaski z grilla wszystkim osobom, które od wielu lat wkładają całe swoje serce w ich przygotowanie i rozprowadzenie SERDECZNIE DZIĘKUJĘ. Zapamiętamy też wspaniały występ zespołu Toma – Art, który sprawił, że świetnie się bawiliśmy. Pamiętajmy, że BOŻA RODZINA ZAWSZE RAZEM SIĘ TRZYMA !!!

Za wpłaty dokonane w tym tygodniu na wieżę, z wpisem do Złotej Księgi Ofiarodawców, dziękuję Państwu: Turzyńskim, Wójcik, Staneckim, Ziółkowskim i Walasek. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkich darczyńców i darzy zdrowiem. Bóg zapłać!

3. Kochani skoro jestem w tej formule podziękowań, to jeszcze jestem zobowiązany przekazać wszystkim wielkie dzięki za złożone dary rodzinie, która na wskutek burz i nawałnic straciła dach. Przekazałem poszkodowanym i sąsiadom, którzy zaangażowali się w naprawę szkód 4 tyś zł. Jestem z Was dumny!

4. Caritas Diecezji Bydgoskiej wzorem lat ubiegłych kontynuuje akcję „Z uśmiechem do szkoły” pomagającą dzieciom z rodzin potrzebujących w zakupie wyprawek szkolnych. Cegiełki Caritas o nominale 1, 2 i 5 zł można nabywać przy stoliku z czasopismami.

5. W imieniu sołtysa zachęcam dzisiaj do oddania krwi w godzinach od 9.00 – 14.00 w autokarze na parkingu przy kościele.

6. Nabywajmy „Przewodnik Katolicki” i zamawiajmy intencje mszalne.

7. Wszystkich zaangażowanych w przygotowanie naszej Uroczystości Odpustowej i Przyłęckiej Biesiady, jak również Sympatyków i Dobroczyńców naszego kościoła oraz przybyłych Gości niech błogosławi Bóg i obficie darzy łaskami, by zgodnie z Jego wolą przeżyć rozpoczynający się tydzień. Niech Bóg nam błogosławi.

 

19 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Na nasze Parafialne Uroczystości Odpustowe ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zapraszam w najbliższy wtorek 15 sierpnia. Ks. Bp Jan Tyrawa odprawi sumę odpustową z kazaniem o godz. 15.00 oraz poświęci dzwon św. Rity i miedziany dach wieży zwieńczonym 2,5 metrowym krzyżem. Bardzo proszę, abyśmy na Mszę św. i poświęcenie ziół i kwiatów przynieśli ze sobą przynajmniej po jednej róży. Po wspólnej modlitwie zapraszam na naszą Przyłęcką Biesiadę „Sami swoi” na boisko przy szkole od godz. 18.00. Kochani wiemy, że wspólnie możemy więcej, dlatego w tym wyjątkowym dniu BĄDŹMY RAZEM, by wielbić Boga prze Maryję i cieszyć się – podczas wspólnej zabawy – tym, co udało się nam zrealizować w tym roku przy rozbudowie naszej świątyni.
Do Sakramentu Pokuty można przystąpić w przeddzień odpustu od godz. 17.00 – 19.00.
Instrukcja Liturgiczna dla służby Ołtarza, którą poprowadzą szafarze odbędzie się także jutro o godz. 18.00. Zapraszam Lektorów i ministrantów.

2. Bardzo proszę, abyśmy jutro pomogli Panu Góreckiemu w ustawieniu stołów, które zostały już przywiezione i byłbym bardzo wdzięczny parafianom za podkoszenie trawy na starym cmentarzu „na górce”.

3. Za wpłaty dokonane w tym tygodniu na wieżę, z wpisem do Złotej Księgi Ofiarodawców, dziękuję Państwu: Bielińskim, Stępińskim, Kasierskim, Szukalskim, Wolskim, Morawskim, Gruczoł, Wiśniewskim, Malatyńskim, Szmaglińskim Niech Pan Bóg błogosławi wszystkich darczyńców i darzy zdrowiem. Bóg zapłać!

4. Biuro parafialne podczas wakacji czynne w piątek po wieczornej Mszy św. czyli po 18.30.

5. Kochani jesteśmy świadkami nawałnic, które nie tylko wyrządzają szkodę w naszych domostwach ale też zagrażają naszemu życiu i zdrowiu. Wyrażamy serdeczne współczucie rodzicom dzieci, które zginęły podczas obozu harcerskiego w Suszku. Modlimy się za wszystkich, którzy ucierpieli w wyniku gwałtownych burz i chcemy przyjść z pomocą materialną jednej z naszych rodzin, która zmaga się z zawalonym dachem. Proszę, abyśmy wsparli tą inicjatywę ofiarami złożonymi do puszki po Mszy św. Za zrozumienie bardzo serdecznie dziękuję.

6. Pielgrzymka Maksymilianowska odbędzie się jutro. Wyjście z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.00 i planowane dojście na Mszę św. do kościoła św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze.

7. Wspólnocie Parafialnej, Solenizantom i Jubilatom, Dobroczyńcom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego kościoła życzę Błogosławionego tygodnia i pogłębionego uwielbienia Boga przez Maryję Wniebowziętą. Niech Pan Jezus Syn chwalebnej Matki błogosławi nam i darzy nas wszelkimi łaskami.

8. Miłosierdziu Bożemu polecamy tragicznie zmarłego Wojciech Zmiendaka, którego pochowaliśmy w miniony piątek na naszym parafialnym cmentarzu. Wieczny Odpoczynek Racz mu dać Panie.

 

18 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Uroczystości Odpustowe ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia, będą składały się z dwóch części: MODLITEWNEJ – Sumy Odpustowej sprawowanej przez ks. bpa Jana Tyrawę o godz. 15.00 z poświęceniem dzwonu św. Rity i BIESIADNEJ „Sami swoi” – czyli wspólnego śpiewania piosenek biesiadnych przy ognisku z konsumpcją kiełbasek i naszych przyłęckich wypieków od godz. 18.00. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszam do udziału w tym historycznym wydarzeniu jakim będzie poświęcenie dzwonu czyli „serca”, które zacznie bić w naszej parafialnej rodzinie, wyznaczając jej rytm życia doczesnego, modlitewnego i sakramentalnego.

2. Z wielką radością pragnę poinformować, że nasi niezawodni stolarze panowie Wiktor i Leon Szynka wykonali i profesjonalnie zamontowali okna dzwonnicy, za co im najserdeczniej dziękuję. Niech Bóg darzy ich szczególnymi łaskami, zdrowiem i wieloma zamówieniami od klientów, którzy niech będą zadowoleni z ich usług stolarskich tak, jak ks. proboszcz. Dotarł też stelaż, na którym zostanie zamontowany dzwon, będący już w drodze do Przyłęk. Pierwsi parafianie mogli już wejść po nowych schodach na górę wieży i mówią, że wrażenie jest piękne. Darczyńców schodów niech Bóg błogosławi i obdarza obfitością łask potrzebnych w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym. W tym miejscu pragnę podziękować za podjęcie obiadem – w poszczególne dni – pracowników montujących wspomniane schody, rodzinom Kiełczyńskich, Kocikowskich i Szynków.
Kochani! na wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a /4 sierpnia/ dotarł też do nas – z wielkim zaangażowaniem i precyzyjnie wykonany – monumentalny krzyż, który zwieńczy przygotowywany dach dzwonnicy. To kolejny dar od Boga, który daje natchnienia dobrym, życzliwym i bezinteresownym dobroczyńcom. Do przeniesienia naszego krzyża potrzebnych jest przynajmniej czterech silnych mężczyzn i ten solidnie wykonany znak naszej wiary /ustawiony tymczasowo po prawej stronie świątyni/, będzie wskazywał wszystkim, że w tym znaku zwyciężamy i przekonujemy się za św. Ritą, że jeżeli wierzymy w Boga, to nie ma rzeczy niemożliwych. Za wpłaty dokonane w tym tygodniu na wieżę, z wpisem do Złotej Księgi Ofiarodawców, dziękuję Panu Tadeuszowi Kurasowi, Państwu Kiełczyńskim, Roszińskim, Magdziarz, Górniak, Gontarskim,, Jasudowicz, Hermelin i Sajewicz. Niech Pan Bóg błogosławi wszystkich darczyńców i darzy zdrowiem. Bóg zapłać!

3. Biuro parafialne podczas wakacji czynne w piątek po wieczornej Mszy św. czyli po 18.30.

4. Zapowiedzi przedślubne:
Agata Dunal, stanu wolnego, ul. Mostowa 7 Przyłęki.
Piotr Bucholc, stanu wolnego, ul. Kamieniecka 3/2 Marki k. Warszawy.

Zaborowska Anna, stanu wolnego, ul. Ujejskiego 52/6 Bydgoszcz.
Karol Hinc, stanu wolnego, ul. Biała 9 Przyłęki.

5. Wspólnocie Parafialnej, Gościom, Jubilatom, Solenizantom, jak również Sympatykom i Dobroczyńcom naszego kościoła dziękuję za życzliwość, serdeczność i życzę udanego, spokojnego i zgodnie z wolą Bożą przeżywanego tygodnia.

ks. proboszcz Zdzisław Lahutta