33 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W ustanowiony przez papieża Franciszka I Światowy Dzień Ubogich otwórzmy się w modlitwie na przyjacielskie spotkania naznaczone solidarnością i konkretną pomocą duchową i materialną udzielaną tym, którzy jej naprawdę potrzebują. Kontynuujmy nasze zaangażowanie w inicjatywy Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas. Wiele rodzin z naszej parafii przygotowuje Szlachetne Paczki i niech do dobro wciąż trwa i rozprzestrzenia się.

2. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św., odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam.

3. Małżeństwa Kręgu Domowego Kościoła z naszej parafii, zapraszam na kolejne spotkanie formacyjne, jutro o godz. 18.00 do Domu Parafialnego.

4. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, które w naszej parafii zostanie udzielone w 2019, odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30. Proszę o przybycie rodziców gimnazjalistów i młodych ludzi ze szkół średnich, którzy jeszcze nie przyjęli Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej.

5. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, za włączenie się w przygotowanie Narodowego Święta Niepodległości w naszej małej ojczyźnie, jaką jest parafia: dziękuję p. Andrzejowi Wybrańskiemu prezesowi Stowarzyszenia Kościół naszym Domem za wykład o zawierzeniu naszych niepodległościowych bohaterów Matce Bożej Zwycięskiej, Państwu Nowakowskim za dostarczenie wielu wrażeń i radości dzieciom z przybycia „ułanek’ na koniach ze stadniny Olimpia i rozdanie blisko 300 rogalików, chórowi Assumpta z panią dyrygent i z panem organistą za przewodniczenie śpiewom patriotycznym, w które włączyli się wszyscy uczestnicy liturgii. To były naprawdę blaski radosnego przeżywania daru niepodległości i patriotyzmu, który łączy pokolenia.

6. Opiekunom, którzy wczoraj z grupą liczącą blisko 20 ministrantów byli wraz ze mną na basenie w Barcinie dziękuję za troskę, darczyńcom za opłacenie pobytu i poczęstunek oraz zatroszczenie się o przewóz dzieci transportem na najwyższym poziomie.

7. Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę inwestycyjną na cegłę klinkierową składam wszystkim serdeczne podziękowanie. Dziękuję za indywidualne wpłaty rodzinom: Chmielowiec, Walkiewicz i Lau /Pan Antoni Lau w porozumieniu z żoną ofiarował 1000 cegieł za pierwszą emeryturę/. Kochani krzyż na dachu wieży został już umieszczony i prawdopodobnie – jak pogoda pozwoli – to dzwon św. Rity i konstrukcję dachu umieścimy na wieży w najbliższy czwartek. Proszę o modlitwę, aby ta trudna operacja wymagająca ścisłej współpracy dekarza z operatorem dźwigu zakończyła się sukcesem.

8. Nabywajmy „Przewodnik Katolicki” i zamawiajmy intencje mszalne, także na nowy rok 2018.

9. Wspólnocie Parafialnej, Darczyńcom, Sympatykom naszego kościoła, Solenizantom i Jubilatom, jak również przybyłym Gościom niech błogosławi Bóg Wszechmogący, darzy pokojem i mocą w rozwijaniu otrzymanych od Niego darów i talentów.

10. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłą śp. Paulinę Kluczyńską lat 32 z Bydgoszczy, która zostanie pochowana w najbliższy piątek o godz. 14.00 na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Każdego dnia – zwłaszcza na Bliskim Wschodzie – nasi bracia i siostry giną lub zostają wypędzani ze swoich domów i pozbawiani wszystkiego tylko dlatego, że są chrześcijanami. Nie możemy milczeć i być wobec ich tragedii obojętnymi. Modlimy się o ich wytrwanie przy Chrystusie i chcemy wesprzeć Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie złożonymi ofiarami do puszki pod chórem. Wysyłając SMS o treści RATUJĘ na nr 72405 ( koszt 2,00 zł + Vat 0,46 zł) wspieramy potrzebujących chrześcijan na Bliskim Wschodzie. SMS-y możemy wysyłać w okresie od 1.11.2017 do 31.03.2018. Za zrozumienie i ofiarność składam z serca płynące podziękowanie.
  1. Z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości, dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zaśpiewamy pieśni patriotyczne wspólnie z naszym Parafialnym Chórem Assumpta. Po tych chwilach radosnego patriotyzmu, który łączy pokolenia, przybędą przed nasz kościół ułani ze Stadniny Koni Olimpia z rogalikami św. Marcina dla wszystkich dzieci. Serdecznie zapraszam.
  1. Ministranci i chętni lektorzy udają się w najbliższą sobotę 18 listopada na basen w Barcinie. Zbiórka przed kościołem i wyjazd o godz. 9.15. Anonimowy darczyńca, któremu dziękuję sponsoruje karnety, natomiast parafia opłaca przejazd busem 23 osób. Przewidywany powrót po godz. 13.00. Zapisy przyjmują szafarze Roman Szubarga i Piotr Augustyn.
  1. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
  1. Za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę inwestycyjną na cegłę klinkierową składam serdeczne podziękowanie. Dziękuję też dekarzowi Przemkowi za wykonanie konstrukcji z deskowaniem dachu wieży.
  1. Parafia w Murowańcu przeżywać będzie odpust w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 13.00.
  1. Przypominam, że postawione dodatkowe kontenery służą do składania w nich śmieci z cmentarza, a nie z prywatnych posesji.
  1. Nabywajmy „Przewodnik Katolicki” i zamawiajmy intencje mszalne, także na nowy rok 2018.
  1. Wspólnocie Parafialnej, Darczyńcom, Sympatykom naszego kościoła, Solenizantom i Jubilatom, jak również przybyłym Gościom niech błogosławi Bóg Wszechmogący darzy pokojem i wdzięcznością za dar niepodległości naszej ojczyzny.

ks. proboszcz Zdzisław Lahutta