KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

29 Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą Niedzielę Misyjną otoczmy modlitwą wszystkich misjonarzy, których też możemy wesprzeć ofiarami złożonymi do puszki na stoliku czasopism.

2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej, którą odmawiamy pół godziny przed Mszą św. Dzieci – zwłaszcza przygotowujące się do przyjęcia I Komunii – zapraszam na dziesiątkę różańca we wtorek i czwartek o godz. 17.15. Kandydatów do Bierzmowania zachęcam do modlitwy różańcowej w piątki o 17.30.

3. Zbliżamy się powoli do szczególnej modlitwy za zmarłych. Można ich imiona wypisać na karteczkach, by podczas modlitwy od Wspomnienia Wiernych Zmarłych, prosić dla nich o miłosierdzie i życie wieczne. Wypełnione kartki, które pobieramy ze stolika czasopism oddajemy w zakrystii lub w biurze parafialnym.

4. Składam serdecznie podziękowanie za ofiary złożone na dzieło „Nowego Tysiąclecia” fundację wspierającą stypendiami młodzież z rodzin mniej zamożnych.

5. Pani Elżbiecie i mamie Izy, która przystąpiła do I Komunii św., dziękuję za kolejną piękną kompozycję kwiatową i za posprzątanie świątyni. Panu Stasiowi dziękuję za usunięcie liści przy kościele, a Panu Wiktorowi za uszczelnienie drzwi do świątyni.

6. Nabywajmy i czytajmy przewodni „Przewodnik Katolicki”.

7. Wszystkim Parafianom, Dobroczyńcom, Sympatykom naszego kościoła, Solenizantom i Jubilatom szczególnie Państwu Magdziarz i Mateja, jak również przybyłym Gościom życzę spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia oraz uczestnictwa w modlitwie różańcowej.

8. Miłosierdziu Bożemu polecamy + Izabelę Mikołajczak l. 32, ul. Alternatywy 4 w Zielonce. Pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu przy Wiślanej w Bydgoszczy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Ks. prob. Zdzisław Lahutta