KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsza niedziela kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia ale zgodnie z tradycją kolędy możemy śpiewać do święta Ofiarowania Pańskiego dawnej nazywanego świętem Matki Bożej Gromnicznej czyli do 2 lutego.

2. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na tacę w Uroczystość Trzech Króli (Objawienia Pańskiego), które zostaną przekazane na Fundusz Misyjny.

3. W tym tygodniu Msze św. zostaną odprawione: od poniedziałku do soboty o godz. 8.00.

4. Bardzo się cieszę, że grupa 33 chłopców – prowadzona przez Pana Staneckiego i kilku zaangażowanych ojców – zostanie wprowadzona modlitewnie do gromady wilczków /stopień skautów/ w najbliższą sobotę 16 stycznia.

5. Bardzo dziękuję rodzinom i przedstawicielom ulic za udział we wspólnej modlitwie kolędowej w naszej świątyni.

6. Plan kolędy na najbliższy tydzień znajduje się w zakładce „intencje mszalne”.

7.  Zachęcam do nabywania i lektury Przewodnika Katolickiego.

8. Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego kościoła życzę zdrowia, błogosławionego, spokojnego i udanego tygodnia.

9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłego + Marka Maciejewskiego, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. prob. Zdzisław Lahutta