KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Peregrynujący obraz Matki Bożej Pięknej Miłości będzie obecny – w tym tygodniu – w rodzinie Pani Marii Młodzińskiej.

1. Kandydatów do Bierzmowania z rodzicami lub świadkami zapraszam dzisiaj na Mszę św. o godz. 19.00, po której odbędzie się próba generalna przed SAKRAMENTEM BIERZMOWANIA, który zostanie udzielony młodzieży w najbliższy wtorek 21 maja o godz. 17.00. Proszę w tym dniu o przybycie do naszej świątyni na godz. 16.30.

2. Liturgiczne wspomnienie św. Rity przypada w najbliższą środę 22 maja i podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18.00, modlić się będziemy o uświęcenie naszych rodzin szczególnie za małżeństwa przeżywające różnorodne trudności.

3. W miesiącu maju poświęconym Matce Bożej podczas nabożeństw śpiewamy piękną Litanię Loretańską przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Serdecznie zachęcam do udziału we wspólnej modlitwie.

4. Jubileuszowa XV Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę odbędzie się tradycyjnie w dniach 21 – 31 lipca. Organizatorzy wszystkich chętnych zapraszają i proszą o kontakt z wybraną przez siebie grupą. Wszelkie informacje można uzyskać na stronie internetowej www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl lub na plakacie w gablocie ogłoszeń.

5. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej organizuje wyjazd na ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną górę 1 i 2 lipca br. Wszystkich pedagogów zainteresowanych wyjazdem ks. Waldemar Różycki zaprasza na Mszę św. oraz na spotkanie formacyjne w poniedziałek, 3 czerwca o godz. 18.00 do kaplicy Zespołu szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II przy ul. Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy.

6. Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego kościoła życzę zdrowia, błogosławionego i spokojnego tygodnia, czułej opieki Matki Bożej Oblubienicy Ducha Świętego.

7. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Krystiana Kędzierskiego, który w młodym wieku, niespodzianie zakończył wczoraj swoją ziemską pielgrzymkę. Wieczny odpoczynek racz mi dać Panie…

ks. prob. Zdzisław Lahutta