26 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Papież Franciszek mianował ordynariuszem bydgoskim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztofa Włodarczyka. Kanoniczne objęcie diecezji nastąpi 28 września o godz. 16.00 w Katedrze Bydgoskiej w czasie uroczystych Nieszporów. Otoczmy modlitwą nowego biskupa i wspierajmy go w apostolskiej posłudze.

2. Z uwagi na uroczystości odpustowe ku czci świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w najbliższą środę 29 września, Msza św. w naszej świątyni zostanie odprawiona o godz. 17.00 z poprzedzonym nabożeństwem różańcowym o godz. 16.30.

3. W najbliższy piątek 1 października rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św., natomiast dzieci zapraszam na różaniec o godz. 17.00 we wtorki i czwartki.

4. Zachęcam też do włączenia się w modlitewną akcję pod hasłem „Kana Galilejska”, która polegać będzie na odmówieniu jednej części różańca w intencji osób „odczuwających jakiś brak”, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, również w piątek o godz. 16.00 w naszej świątyni. Adoracja z różańcem jest zaproszeniem dla wszystkich chętnych, zwłaszcza młodych i kandydatów do Bierzmowania. W tym czasie od 16.00 – 17.30 otwórzmy się na Boże miłosierdzie przystępując do sakramentu pojednania z racji pierwszego piątku miesiąca. Chorych z Komunią św. odwiedzę od godz. 15.00.

5. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi – poprzedzona nabożeństwem fatimskim – o godz. 10.00 w najbliższą sobotę 2 października.

6. Godzinki o Niepokalanym Poczęci Najświętszej Maryi Panny zaśpiewamy w przyszłą niedzielę o godz. 8.30. Zachęcam do udziału w tej formie modlitwy.

7. Grupę Różańcową Oddział Męski (GROM) zapraszam na formacyjne spotkanie z wymianą tajemnic w przyszłą niedzielę 3 października o godz. 16.00 do domu parafialnego.

8. Kontynuujemy prace przy budowie bramy, która będzie dla nas znakiem Bramy Królestwa Bożego. Jeszcze trzeba nałożyć fugi i zrobić obróbkę blacharską z miedzi, za którą bardzo dziękuję anonimowym dobroczyńcom. Pragnę też bardzo podziękować panu Krzysztofowi, za zrobienie szalunków i wylanie fundamentów pod pierwsze słupki ogrodzeniowe, furtkę dnia powszedniego i murki oporowe. Serdecznie dziękuję za składane ofiary na inwestycje związane z bramą i za wciąż dostarczane produkty umożliwiające przygotowanie posiłków dla wykonawców. Od środy ma przystąpić do prac dekarz. Przewidywany termin zakończenia wszystkich prac związanych z bramą łącznie ze schodami i podjazdem dla niepełnosprawnych – przypada na końcówkę października.

9. Zespół Szkół Katolickich Jana Pawła II popularny „Katolik”, organizuje KURSY przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty i matury. Zapisy trwają przez miesiąc wrzesień w sekretariacie szkoły przy ul. Nowodworskiej 12 lub pod nr tel. 52 3793170. Po szczegóły odsyłam do plakatu w gablocie ogłoszeń.

10. Zachęcam do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

11. Wszystkim Parafianom, Darczyńcom, Sympatykom naszego kościoła, Solenizantom i Jubilatom, jak również przybyłym Gościom dziękuję za nieustannie okazywaną życzliwość i niech Matka Boża Wniebowzięta wyprasza nam wszystkim potrzebne łaski.

12. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Mirosławę Cichoracką, która w miniony czwartek została pochowana na cmentarzu przy ul. Kcyńskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. prob. Zdzisław Lahutta