KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. W oktawie Kapłańskiego Jubileuszu udaję się z moimi kolegami rocznikowymi na zjazd, który odbędzie się jutro 8 czerwca w gnieźnieńskim Seminarium Duchownym, z udziałem ks. prymasa Wojciecha Polaka i ojca duchownego ks. Tadeusza Nowaka. Proszę o modlitwę w naszych intencjach i nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Stowarzyszeniu Kościół naszym Domem dziękuję za zorganizowanie – w ubiegłą niedzielę – dobrej kawy z pączkami, którymi chętne osoby poczęstowały się po każdej Mszy św. Miła niespodzianka.

2. W Uroczystość Bożego Ciała – w najbliższy czwartek 11 czerwca – Msze św. zostaną odprawione o godz. 9.00 i 11.00. Po tej Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem wokół naszego kościoła z zakończeniem przy figurze Niepokalanej. O przystrojenie tego ołtarza proszę Żywy Różaniec z Margaretką i Grupą Różańcową Oddziału Męskiego. Chętnych parafian proszę o przywiezienie tradycyjnych drzewek brzozy przy prezbiterium, przy wejściu do naszej świątyni i przy bramie wejściowej na teren kościelny.

3. Jak zdążyliśmy zauważyć dotarły do naszego kościoła wcześniej zamówione sedilia do prezbiterium czyli krzesła dla celebransa i liturgicznej służby ołtarza. One również zostały zaprojektowane przez Pana Marcina, który od poniedziałku zacznie prace nad umieszczeniem liturgicznych ozdób z metaloplastyki z najważniejszym elementem prezbiterium, jakim jest tabernaculum z aniołami kontemplującymi Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Wniebowziętą Matką naszą Przewodniczką po drogach wiary do nieba. Do środy też zostaną wstawione nowe ławki w starej części kościoła, wcześniej wykonane przez naszych stolarzy.

4. Powtórzę to, o czym wspomniałem w ubiegłą niedzielę. Nasza świątyni pięknieje dzięki niesamowitemu zaangażowaniu wielu osób działających w myśl – towarzyszącej nam od przeszło 10 lat – zasady WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ. Nie mam słów na to, by podziękować za realizowane zamierzenia, które w normalnym rytmie powinny trwać kilka lat. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję do wszystkich osób za – nawet te najdrobniejsze – prace, modlitwy, wyrazy życzliwości, składane ofiary na składkę, indywidualne w zakrystii czy też na parafialne konto. Dzięki wspólnemu działaniu dokonujemy czegoś niesamowitego na chwałę Boga i dla pokoleń, które przyjdą po nas…

5. Dziękuję też Panu Franciszkowi Kocikowskiemu za poświęcony czas na fugowanie starych cegieł i dziękuję Panu Danielowi Szukalskiemu z Brzozy za skoszenie trawy z terenu kościelnego. To była bardzo zaskakująca i w ekspresowym tempie okazana pomoc. Nie mniej dziękuję anonimowym osobom, które skosiły trawę na nieczynnym cmentarzu katolicko-ewangelickim na tzw. „górce”.

6. Całej Wspólnocie Parafialnej, Jubilatom i Solenizantom, Gościom i Sympatykom, jak również Dobroczyńcom naszego kościoła, życzę zdrowia, błogosławionego i spokojnego tygodnia oraz ufnego powierzenia się działaniu Boga w Trójcy Świętej Jedynego. To On nas teraz pobłogosławi ale za nim to uczyni, to poprośmy o Boże Miłosierdzie dla odnalezionego i tragicznie zmarłego młodego człowieka Piotra z Ciela. Kochani ta śmierć wstrząsnęła całą naszą społecznością i daje nam wiele do myślenia, jak bardzo życie ludzkie jest słabe, kruche i wystawiane na niebezpieczeństwo bezpowrotnej utraty… ta tragedia, która wydarzyła się w Olimpinie musi nas dorosłych zmusić do podjęcia większej czujności i odpowiedzialności za życie młodego pokolenia, które potrzebuje wiarygodnych przewodników życia… Współczujemy najbliższej rodzinie i tym, którzy znali Piotra. Módlmy się za niego Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….

Ks. prob. Zdzisław Lahutta