KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Spotkanie organizacyjne dla liderów wspólnot działających w naszej wspólnocie parafialnej i dla wszystkich osób, które chcą włączyć się w przygotowania do Parafialnego Odpustu, odbędzie się jutro w poniedziałek 16 lipca po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Już dzisiaj mogę zasygnalizować, że 15 sierpnia w Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej, przeżywać będziemy TRYPTYK MARYJNY, na który złoży się SUMA-KONCERT-PIKNIK. Szczegóły omówimy na jutrzejszym spotkaniu, na które serdecznie zapraszam.

2. Msze św. w tym tygodniu od poniedziałku do soboty zostaną odprawione o godz. 18.00, natomiast biuro parafialne czynne będzie w piątek od godz. 18.30.

3. Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z naszej katedry 21 lipca. Możliwość zapisu do poszczególnych grup bezpośrednio u przewodników. Bliższych informacji można zasięgnąć na stronie internetowej http://www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl/. Jak co roku proszę o włączenie się w przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów, którzy mają postój obiadowy w Brzozie.

4. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, odbędzie się poświęcenie pojazdów i zostanie udzielone błogosławieństwo kierowcom w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przekazane na misje.

5. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych i nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

6. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, afiliowany do Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, ogłasza nabór na zaoczne i podyplomowe studia teologiczne ze specjalnością katechetyczną. Bliższe informacje dotyczące rekrutacji i studiów zostały zamieszczone w gablocie ogłoszeń.

7. Niech czas wakacji, urlopów, wypoczynku i wyjazdów pozwoli nam wszystkim zbliżyć się do Boga poprzez codzienną modlitwę, uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. i zachwyt nad otaczającym światem. Rodziców bardzo proszę o przypominaniu dzieciom będącym na wakacjach, że mają prawo z opiekunami uczestniczyć
w niedzielnej Eucharystii.

8. Wspólnocie Parafialnej, Gościom, Jubilatom i Solenizantom, jak również Sympatykom i Dobroczyńcom naszego kościoła dziękuję za wszystkie nawet najdrobniejsze znaki wielkiej życzliwości i zapewniam o mojej modlitewnej pamięci życząc udanego tygodnia obfitującego w dary nieba i opromienionego Bożym Błogosławieństwem.

ks. prob. Zdzisław