NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

1. W dzisiejszą „Białą” niedzielę w Oktawie Wielkanocy w Uroczystość Bożego Miłosierdzia, każdą Mszę św. kończyć będziemy aktem zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, jakiego dokonał w Łagiewnikach święty Jan Paweł II. Pamiętamy, że blisko trzy lata temu /27 kwietnia 2014/ w przypadającą dzisiaj Uroczystość, Jan Paweł II został Kanonizowany, a nasza wspólnota parafialna rozpoczęła dzieło rozbudowy świątyni. Zapraszam dzisiaj na modlitwę KORONKI DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00, dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami, młodzież gimnazjalną, szkół średnich zwłaszcza maturzystów i kandydatów do Bierzmowania, wspólnoty modlitewno-apostolskie działające w naszej parafii oraz wszystkich chętnych, którzy ufają Bożemu Miłosierdziu. Chciejmy być RAZEM podczas modlitwy i w rozpoczynającym się dzisiaj 73. Tygodniu Miłosierdzia.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy św.

3. Kandydaci do Bierzmowania mają pierwszą próbę liturgiczną w najbliższy piątek 28 kwietnia, po wieczornej Mszy św. w kościele. Obecność obowiązkowa. Jeszcze nie wszyscy dostarczyli świadectw chrztu świętego.

4. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. spotkają się w jednej grupie, na kolejnej próbie, w najbliższą sobotę o godz. 13.00 w naszej świątyni.

5. Przedstawiciele Stowarzyszenia Kościół naszym Domem i Duszpasterskiej Rady Parafialnej zbierać będą ofiary do puszki, w przyszłą niedzielę na pomoc dla kolejnej rodziny poszkodowanej w wyniku działań wojennych w Aleppo. Już dzisiaj dziękuję za zrozumienie tej koniecznej pomocy, której udzielamy z nadzieją na poprawienie sytuacji egzystencjalnej osób oczekujących na dary naszych serc.

6. Rodziny z ulicy Przyrodniczej proszę o posprzątanie w tym tygodniu naszej świątyni.

7. Wszystkim ofiarodawcom dziękuję za złożenie starego elektrosprzetu, który zostanie przetworzony na pomoc misjonarzom i Kościołowi będącemu w potrzebie.

8. Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych w dni powszednie i nabywania „Przewodnika Katolickiego” z modlitewnym dodatkiem.

9. Rowerowa Brzoza z parafią NMP Królowej Polski, zapraszają na koncert muzyczny zespołu Deus Meus, w najbliższy czwartek 27 kwietnia o godz. 19.30. Po koncercie Apel Jasnogórski oraz V Bieg i Rajd Papieski. Serdecznie zapraszam.

10. Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego kościoła życzę obfitego czerpania łask ze źródeł Bożego Miłosierdzia, zdrowia, błogosławionego i spokojnego tygodnia oraz czułej opieki naszej Matki Wniebowziętej.

11. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Barbarę Kranc, którą wczoraj pochowaliśmy na cmentarzu parafii św. Józefa w Bydgoszczy. Wieczny Odpoczynek racz jej dać Panie…

ks. proboszcz Zdzisław Lahutta