KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W imieniu Grona Pedagogicznego i społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego zapraszam do włączenia się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która „gra” w sali ekologicznej od godz. 10.00-14.00. Uczestnikom szkoła zapewnia poczęstunek w kawiarence, przygotowuje loterię, w której każdy los wygrywa, licytację od godz. 12.00 i występy uczniów. Dochód ze Świątecznej Pomocy w tym roku skierowany został na leczenie noworodków.

2. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą, poprzedzam odprawieniem Mszy św. o godz. 15.00, w intencji wszystkich mieszkańców ulic, które w danym dniu chcą przyjąć księdza z Bożym Błogosławieństwem bądź nie mogą albo nie chcą tego uczynić z różnych względów. Woda święcona na kolędę znajduje się w naczyniu przy wejściu do Domy Parafialnego. Plan kolędy w najbliższym tygodniu przedstawia się następująco /oddzielna kartka/.

3. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczyna się 18 stycznia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

4. W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkich chętnych, a szczególnie Babcie, Dziadków z rodzinami, z wnukami i wnuczkami na Noworoczny Koncert Kolęd Kolędujmy wszyscy wraz zorganizowany przez naszą parafię przy współudziale Gminnego Centrum Kultury Białe Błota, które reprezentuje pani Małgorzata Ziółkowska, inicjatorka koncertu czuwająca nad jego organizacją. W tym roku wystąpią zespoły: fletowy dzieci naszej szkoły ks. Jana Twardowskiego, chór św. Cecylii z parafii Chrystusa Króla z Bydgoszczy, chór Lirenka z Ośrodka Kultury z Nowej Wsi Wielkiej, chór Hasło z Bydgoszczy i nasz parafialny chór Assumpta. Po występach dyrygenci otrzymają ode mnie pamiątkowe Anioły Wdzięczności, natomiast wszyscy uczestnicy koncertu zostaną poczęstowani – najlepszymi na świecie – pączkami przygotowanymi przez Panią Elżbietę Kiełczyńską.

5. VIII Bal Aniołów – w konwencji Gali Oskarowej – który od początku cieszy się wielkim zainteresowaniem, odbędzie 3 lutego 2018 w Hotelu „Brzoza”. Zgodnie z zapowiedzią do jutra przyjmuję zapisy 150 zł od osoby, za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Zgłosiło się 101 par czyli 202 osoby. Podczas zabawy – zorganizowanej na najwyższym poziomie przez Stowarzyszenie Kościół naszym Domem – wesprzemy rehabilitację dziecka uczestnicząc w loterii, w której główną nagrodą będzie 50 calowy Telewizor Smart. O innych, miłych niespodziankach dowiemy się podczas wspólnej zabawy.

6. Za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę inwestycyjną na zakup cegły klinkierowej składam serdeczne Bóg zapłać. Proszę o jedno amen w modlitwach w intencji jutro podejmowanych rozmów z kolejnym potencjalnym wykonawcą, który podjąłby się realizacji tego kolejnego etapu rozbudowy naszej świątyni.

7. Biuro podczas kolędy czynne będzie tylko w soboty od godz. 10.00 – 11.00.

8. Wspólnocie Parafialnej, uczestnikom tej Eucharystii, Solenizantom, Jubilatom, przybyłym Gościom, Sympatykom naszego kościoła składam serdeczne podziękowanie za modlitewne wsparcie i życzę udanego – zgodnie z wolą Bożą – przeżywanego tygodnia.

9. Miłosierdziu Bożemu powierzamy śp. Józefa Meckena, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy wtorek 16.01. 2018. O godz. 12.30 różaniec poprzedzający Mszę św. pogrzebową i po niej przejazd na cmentarz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

ks. prob. Zdzisław Lahutta