6 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W naszej wspólnocie gościmy dzisiaj małżeństwo Annę i Jarosława Synak z Diakonii Życia Diecezji Bydgoskiej, którzy pragną podzielić się z nami świadectwem życia. W imieniu pary prowadzącej zapraszam do udziału w cyklu spotkań „Małżeństwo kuźnią charakterów”, które odbywać się będą w środy 24 i 31 maja i 7 czerwca po wieczornej Mszy św. czyli o 18.30. Kochani chciejmy uczestniczyć w tych specyficznych katechezach pamiętając, że dobre relacje w małżeństwie gwarantują szczęście całej rodziny. Zachęcam też do udziału w kiermaszu książek przed kościołem.

2. Dzisiaj rozpoczynają się tzw. Dni Krzyżowe, podczas których modlić się będziemy o dobre urodzaje, by nie było ludzi głodujących.

3. Liturgiczne wspomnienie św. Rity, wzywanej w sprawach trudnych i beznadziejnych, przeżywać będziemy jutro podczas Mszy św. o godz. 18.00.

4. Grupa z naszej parafii licząca 30 osób, udaje się na film „Szare anioły” w najbliższy wtorek na godz. 18.00. W związku z tym wieczorna Msza św. gregoriańska za śp. Teresę Waśkiel zostanie odprawiona w łączności z nabożeństwem majowym o godz. 16.30.

5. Bierzmowanym, rodzicom i świadkom bardzo dziękuję za przygotowanie i modlitewne przeżycie liturgii Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Dziękuję za dar ołtarza i tematyczne przystrojenie naszej świątyni.

6. Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św.

7. W przyszłą niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego, ostatnią w miesiącu, zbierać będziemy ofiary do puszek dla kolejnej rodziny z Aleppo.

8. Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego kościoła życzę zdrowia, błogosławionego i spokojnego tygodnia, trwania w Chrystusie, czułej opieki Matki Wniebowziętej oraz udziału w spotkaniach mających na celu odnowę życia małżeńskiego i rodzinnego.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dzieci klasy czwartej przeżywać dzisiaj będą pierwszą rocznicę przystąpienia do Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.00. Zachęcam rodziców do towarzyszenia dzieciom w modlitwie.

2. Ks. Bp Jan Tyrawa udzieli Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej 37 osobowej grupie młodzieży, jutro w poniedziałek 15 maja o godz. 18.00. Kandydaci do Bierzmowania ze świadkami zgromadzą się w naszej świątyni o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę całą nasza wspólnotę parafialną, tym bardziej, że wizyta Biskupa dla parafii jest zawsze wielkim wydarzeniem.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę po wieczornej Mszy św.

4. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii małżeństwo państwa Annę i Jarosława Synaków z Katolickiego Poradnictwa Rodzinnego, które podzieli się z nami swoim doświadczeniem życia małżeńskiego oraz pracy w poradni. Będzie to wstęp do cyklu spotkań zatytułowanych „Małżeństwo kuźnią charakterów”. Spotkania te odbywać się będą przez kolejne 3 środy począwszy od 24 maja. Dobre relacje w małżeństwie to szczęśliwa cała rodzina, a jak bardzo trudno tworzyć te relacje to najlepiej wiedzą sami małżonkowie – szczególnie w świecie, który przeciwstawia się tym wartościom. Aby coś tworzyć, trzeba wiedzieć jak, a zapewne większość już się zorientowała: mąż i żona mają na ten temat różne zdanie. Właśnie te spotkania mają na celu podpowiedzieć jak sobie z tym radzić. Przy tej okazji odbędzie się kiermasz książek o tematyce: małżeńskiej i rodzinnej.

5. Firmie Pana Henryka Siewko dziękuję za wykonanie dwóch żelbetowych ścian wieży. Z uwagi na to, że firma wygrała przetarg na inną inwestycję i może dopiero wrócić na wieżę pod koniec roku, jestem zmuszony szukać oferty innego wykonawcy, który podejmie się wybudowania naszej wieży. Jesteśmy na etapie 1/3 wysokości. Zgodnie z projektem wieża z krzyżem ma liczyć 23 metry wysokości. Jest to zatem trudne przedsięwzięcie i proszę w tej intencji o modlitwę.

6. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk serdecznie zaprasza mieszkańców naszej miejscowości i okolic na V RODZINNĄ ROWEROWĄ MAJÓWKĘ w sobotę 20 maja w godzinach od 14.00 – 19.00. Szczegóły wyprawy znajdują się na okolicznościowym plakacie i na stronie internetowej naszej parafii.

7. Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego kościoła życzę zdrowia, błogosławionego i spokojnego tygodnia, trwania w Chrystusie i otwierania się na natchnienia Ducha Świętego, na którego zstąpienie oczekujemy.

ks. proboszcz Zdzisław Lahutta