KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Spowiedź św. wielkanocna trwa jeszcze przez tydzień – do najbliższej niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

2. Święto Matki Kościoła /drugi dzień „Zielonych Świąt/ jutro w poniedziałek Msza św. o godz. 8.00 z nabożeństwem majowym.

3. Modlitwy do św. Rity za małżeństwa przeżywające kryzysy i za wszystkich znajdujących się w sytuacji – po ludzku beznadziejnej – w kolejny 22 dzień miesiąca czyli we wtorek po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszam.

4. Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana przeżywać będziemy w najbliższy czwartek 24 maja o godz. 18.00. Modlić się będziemy za diakonów Stanisława Gajka i Marcina Szustera, którzy w sobotę 26 maja przyjmą Sakrament Święceń i w niedzielę odprawią prymicyjne Msze św. w kościele św. Stanisława Bpa i M. w Solcu Kujawskim i w kościele Chrystusa Króla w Bydgoszczy. W tych parafiach byłem po 5 lat wikariuszem dlatego dziękuję diakonom za zaproszenia i mam nadzieję, że po obowiązkach duszpasterskich wstąpię do nich chociaż na chwilę.

5. Z okazji 28 rocznicy kapłaństwa odbędzie się zjazd mojego rocznika połączony z konsekracją kościoła Wspomożycielki Wiernych w Niemczu. Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczyć będzie Bp Jan Tyrawa w najbliższą sobotę o godz. 17.00. Proszę o jedno Amen w pacierzu za mnie i moich kolegów kapłanów z rocznika święceń 1990.

6. Trwają przygotowania do Uroczystości Bożego Ciała. Procesja w tym roku przejdzie ulicami: Zabytkową, Żyzną, Botaniczną i Przyrodniczą. Proszę o przygotowanie Ołtarzy dla Jezusa Eucharystycznego przy:
• Posesji Rodziny Brewczyńskich /wspólnota Margaretka, Parafialny Zespół Caritas i rodzice z dziećmi komunijnymi/
• Posesji Rodziny Majchrzaków /Stowarzyszenie Kościół naszym Domem, Rada Ekonomiczna i Szkolne Koło Caritas/
• Posesji Rodziny Kocikowskich /Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk i Rada Sołecka z Sołtysem i Radnym Gminy/
• Figurce Niepokalanej na terenie przy kościele /Żywy Różaniec/
Jestem przekonany, że jak każdego roku włożymy dużo miłości, serca i czasu w piękne przygotowanie ołtarzy i trasy dla Pana Jezusa, który „zagrody nasze widzieć przychodzi”.

7. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk zaprasza na VI Rodzinną Majówkę Rowerową w najbliższą sobotę 26 maja od godz. 10.00-14.00. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie. Zachęcam do udziału wszystkich chętnych.

8. Bardzo dziękuję za pomoc w zmianie dekoracji, za odkurzenie świątyni i przygotowanie kompozycji kwiatowej na dzisiejszą Uroczystość.

9. Wszystkim darczyńcom składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na prace przy cegle licowej wieży. Szczególnie dziękuję Państwu Gadaszewskim, Kocikowskim, Mateja, Kosycarz, Paniom Lipowczyk i ofiarodawcom wspomagającym od wielu miesięcy dzieło rozbudowy naszej świątyni stałymi zleceniami na konto parafialne, dziękuję Państwu Szmaglińskim, Walasek, Otlewskim, Turzyńskim, Malatyńskim, Kasierskim, Wolskim, Morawskim, Jasudowicz, Sajewicz, Roszińskim, Gontarskim, Gruczoł i Szubarga.

10. Całej Wspólnocie Parafialnej, Jubilatom i Solenizantom, Gościom i Sympatykom jak również Dobroczyńcom naszego kościoła życzę zdrowia, błogosławionego i spokojnego tygodnia oraz ufnego poddawania się natchnieniom Ducha Świętego, który prowadzi, jednoczy i uświęca nasze serca, rodziny, wspólnoty, parafię i całą ojczyznę.

ks. prob. Zdzisław Lahutta