V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W Imię Boże rozpoczynamy dzisiaj WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE dla dorosłych i dzieci, które pod przewodnią myślą „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie” poprowadzi ks. Sławomir Brewczyński, któremu już dzisiaj dziękuję za przyjęcie zaproszenia w ten wyjątkowy czas Jubileuszu 100-lecia naszej parafii. Dzisiaj godziny Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi według porządku niedzielnego, natomiast od jutra do środy zapraszam na Eucharystie z konferencjami o godz. 9.00 i 18.00. Dzieci naszej szkoły uczestniczą w rekolekcjach w kościele w dwóch grupach: starsza o godz. 10.20 i młodsza o godz. 11.15. Otoczmy naszą modlitwą ten święty czas zasłuchania w słowo, które otworzy nas na Boże Miłosierdzie.

2. Kandydatów do Bierzmowania z rodzicami zapraszam dzisiaj na spotkanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00.

3. Rekolekcyjna i zarazem wielkanocna spowiedź jutro 18 marca od godz. 16.00 – 18.00 i po przerwie od 18.30 do 19.00.

4. Siostrom Mniszkom Klaryskom od Wieczystej Adoracji jutro w godzinach południowych zawiozę dary, które – jak każdego roku – przygotowaliśmy z racji Uroczystości św. Józefa. Serdecznie dziękuję za przyniesione dobrodziejstwa i za złożone ofiary indywidualnei wspólnoty Żywego Różańca (1500 zł), za które zrobiłem zakupy w Makro.

5. Rowerowo-biegowa droga krzyżowa rozpocznie się w najbliższy piątek Mszą św. o godz. 17.00 w katedrze. W godzinach wieczornych uczestnicy drogi dotrą do naszej świątyni, by rozważyć 10 stację. W związku z tym, że biorę udział w tym nabożeństwie, droga krzyżowa w naszym kościele będzie poprowadzona przez grupę skautową o godz. 17.30 z możliwością przyjęcia Komunii św., której udzieli nadzwyczajny szafarz. Bardzo dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

6. Tradycyjne konkurs na najładniejszą palmę zostanie rozstrzygnięty w przyszłą Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00. Zachęcam do udziału.

7. Naszym niezawodnym stolarzom dziękuję za ustawienie banerów Jubileuszu 100-lecia Parafii i zabranie do pomalowania dodatkowych ławek z kościoła

8. Grupie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dziękuję za posprzątanie naszej świątyni, Liturgicznej Służbie Ołtarza za dobre spotkanie formacyjne z porządkami na placu przykościelnym i dziękuję „aktywnym dziewczynom” za kolejny trening z kijkami. Cieszymy się, że jest nas coraz więcej i ogłaszamy konkurs na nazwę grupy taką, aby mężczyźni nie czuli się dyskryminowani.

9. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i na Jubileusz 100-lecia naszej parafii proszę składać pod chórem do puszki z napisem Wspólnie możemy więcej. Dziękuję za zrozumienie i pomoc.

10. Wszystkim Parafianom, Solenizantom i Jubilatom, Dobroczyńcom i Sympatykom naszego kościoła, życzę zdrowia, błogosławionego i spokojnego tygodnia. Skorzystajmy z łaski Rekolekcji Wielkopostnych.

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy śp. Zofię Gliniecką lat 86 z ul. Szuwarowej, która została pochowana na cmentarzu w Tucholi. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. prob. Zdzisław Lahutta