20 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Odpust w naszej parafii, przypada jutro w poniedziałek 15 sierpnia. Sumę odpustową o godz. 12.30 odprawi i kazanie wygłosi Ks. prob. Wiesław Skiba. Bardzo serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej Uroczystej Mszy św., podczas której nakarmimy się Chlebem na życie wieczne. Po procesji wokół kościoła i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem – jak każdego roku – zostaną poświęcone zioła, kwiaty, zboża i owoce. Jutro nie będzie Mszy świętych o godz. 11.00 i 20.00.

2. Rowerowa Brzoza zaprasza wszystkich chętny do wzięcia udziału w pielgrzymce do Sanktuarium Maryjnego w Byszewie. Jutro wyjazd czterech grup: z Brzozy o godz. 14.30,z Bydgoszczy o godz. 17.00 i z Sicienka oraz Koronowa. Wszystkie grupy spotkają w Byszewie, by wziąć udział we wspólnej modlitwie – Adoracji i Apelu Jasnogórskim.

Szczegółowy program jaki dostałem w zaproszeniu od organizatora Pana Zbigniewa Wiśniewskiego przedstawia się następująco:
Godz. 19.00 – 20.00 – przyjazd rowerzystów do Byszewa, posiłek.
Godz.20.30 – wspólna modlitwa przy Sanktuarium w Byszewie (nad jeziorem).
Godz.21.00 – Apel Jasnogórski.
Godz.21.15 – koncert muzyczny, śpiew i ognisko.
Godz.22.30 – powrót, organizator zapewnia przewóz uczestników i rowerów.

Z uwagi na to, że w tym roku mija 30. rocznica „zdobycia” przeze mnie Rzymu rowerem, dokładnie w lipcu 1992 roku z grupą ówczesnych „szaleńców” kapłanów i osób świeckich wystartowaliśmy z Nakła nad Notecią jadąc przez Słowację i Austrię, w ciągu blisko dwóch tygodni dojechaliśmy do Wiecznego Miasta. Chciałbym uczcić to wydarzenie chociaż kilkugodzinną rowerową pielgrzymką do wspomnianego Byszewa. Gdyby ktoś na siłach i już trochę jeżdżący rowerem chciał ze mną dołączyć do jednej ze wspomnianych grup, to proszę zgłosić się do zakrystii. Będzie mi raźniej z osobami towarzyszącymi reprezentować naszą parafię.

3. Grupa rowerowych pielgrzymów z Kaszub – licząca 32 osoby – zmierzając na Jasną Górę pod przewodnictwem ks. Wojciecha i o. Józefa, podczas postoju przy naszym kościele, została poczęstowana pysznym dwudaniowym obiadem z drożdżówką i kawą na deser.
Serdecznie dziękuję za pomoc w przygotowaniu posiłku, paniom: Elżbiecie, Urszuli, Dance, Anetcie, Barbarze i Janinie oraz panom: Stasiowi i Przemkowi. Kaszubi dziękując za gościnność, zapewnili o modlitwie przed tronem Królowej i zapowiedzieli się na przyszły rok. Dziękuję, że w naszej parafii pamiętamy o gościnnej zasadzie: Gość w dom, Bóg w dom…

4. Piesza pielgrzymka upamiętniająca męczeńską śmierć św. Maksymiliana wyruszy dzisiaj o godz. 15.00 sprzed kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim, aby dotrzeć na uroczystą Mszę św., która zostanie odprawiona o godz. 18.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze.

5. Zachęcam do nabywania i czytania „Przewodnika Katolickiego”.

6. Całej Rodzinie Parafialnej, Wszystkim Dobroczyńcom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego kościoła, Jubilatom i Solenizantom życzę błogosławionego tygodnia. Niech Pan Jezus Syn chwalebnej, zwycięskiej i wniebowziętej Matki błogosławi nas i darzy wszelkimi łaskami.

Ks. prob. Zdzisław Lahutta