5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Na wymianę tajemnic różańcowych zapraszam w dzisiaj do domu parafialnego: Grupę Różańcową Oddział Męski o godz. 15.00, natomiast Żywy Różaniec Niewiast o godz. 16.00.

2. Bp Krzysztof Włodarczyk udzielił Sakramentu Bierzmowania grupie młodzieży liczącej 54 osoby i poświęcił bramę, która stanowi zwieńczenie naszego wspólnego 10 etapowego dzieła rozbudowy świątyni. Bierzmowanym, świadkom, rodzicom za dar ołtarza w postać pomocy finansowej na witraż św. Piotra Apostoła i wszystkim uczestniczącym w budowaniu bramy i w tym modlitewno-historycznym wydarzeniu, któremu przewodniczył Ordynariusz Bydgoski składam serdeczne podziękowanie. Dziękuję panu organiście Andrzejowi, ceremoniarzom i Liturgicznej Służbie Ołtarza.

3. Nabożeństwa majowe – na które serdecznie zapraszam – odprawiane są po wieczornych Mszach św.

4. Schola Nutki Niepokalanej wyjeżdża do Górki Klasztornej na modlitewne skupienie z niespodziankami ks. proboszcza, w najbliższą sobotę o godz. 9.00. Planowany powrót około godziny 16.00. W związku z tym biuro parafialne w sobotę będzie nieczynne.

5. Uroczyste ustanowienie Sanktuarium św. Rity patronki „od spraw trudnych i po ludzku niemożliwych do rozwiązania w parafii św. Łukasza Ewangelisty, nastąpi w przyszłą niedzielę 22 maja o godz. 13.00 podczas Mszy św., której przewodniczyć będzie bp Krzysztof Włodarczyk.

6. Wspólnocie Parafialnej, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego kościoła życzę udanego i przeżywanego zgodnie z wolą Bożą nowego tygodnia, w którym oddając cześć Matce Bożej pragniemy zbliżać się do Pana Jezusa.

Ks. prob. Zdzisław Lahutta