V NIEDZIELA WIELKANOCNA

UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW.

1. Dzisiaj Uroczystość I Komunii św. dzieci naszej parafii, które przystąpią do Stołu Pańskiego w 3 grupach: o godz. 9.00, 11.00 i 13.00. Serdecznie zapraszam do udziału w tej Eucharystycznej Uroczystości wszystkich rodziców, rodziców chrzestnych, babcie i dziadków /w świątyni/, rodzeństwo, przybyłych gości i innych uczestników liturgii /na placu przed kościołem/.
Nabożeństwo majowe dla dzieci komunijnych z wręczeniem pamiątek i wspólnym zdjęciem o godz. 16.30 w naszej świątyni.
Przez tzw. „Biały Tydzień” dzieci w strojach komunijnych przychodzić będą do naszego kościoła na godz. 18.00, aby uczestniczyć w wieczornych Mszach św. i w nabożeństwach majowych. W ostatni dzień Białego Tygodnia nabożeństwo majowe odprawimy przy figurce Niepokalanej dziękując Jej za wymodlone łaski naszym rodzinom i całej parafii.
Rodzicom serdecznie dziękuję za przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości: za dokładne posprzątanie i umycie posadzki, za kwiatową dekorację, za uporządkowanie terenu wokół świątyni i za złożony dar ołtarza, który w połączeniu z darem rodziców młodzieży bierzmowanej – im również serdecznie dziękuję – przeznaczony zostanie na wykonanie witraża o Eucharystii – pierwszego z cyklu Sakramenty święte.

2. W jutrzejszą Uroczystość Królowej Polski z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Msze św. w naszyj świątyni zostaną odprawione o godz. 9.00 i 18.00 z nabożeństwem majowym i aktem zawierzenia Matce i Królowej.

3. Każdego dnia roku w Diecezji Bydgoskiej w poszczególnych parafiach przeżywana jest adoracja Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii ta wyjątkowa i całodzienna modlitwa przypada w najbliższy wtorek 4 maja od godz. 9.00 – 18.00. Zachęcam do trwania przed Panem Jezusem, który wszystko może i jest z nami w każdej okoliczności życia. Ponieważ w tym dniu mają rozpocząć się prace przy fundamentach bramy, proszę żeby do świątyni wchodzić od ul. św. Jana Marii Vianney’a. Pragnę jeszcze tylko nadmienić, że 27 kwietnia minęła 7 rocznica dzieła rozbudowy naszego kościoła. Tyle udało się nam wspólnie dokonać i patrzymy
z nadzieją w przyszłość, bo rozpoczęły się już prace w Toruńskiej Pracowni Witraży nad Tryptykiem Miłosierdzia, który zostanie umieszczony w 3 największych oknach naszej świątyni.

4. Spowiedź św. – z racji pierwszego piątku miesiąca – 7 maja od godz. 16.30-17.30. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych do skorzystania z Sakramentu Pokuty.

5. Dzieci klasy IV przeżywać będą rocznicę I Komunii świętej, w przyszłą niedzielę 9 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę o pełne uczestnictwo dzieci w Eucharystii /po uprzednim przystąpieniu do Spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca/.

6. Maturzystów zapraszam dzisiaj na wieczorną Mszę św. o godz. 19.00, aby poprosić o światło i moc Ducha Świętego na czas egzaminów, które nie tylko decydują o wyborze odpowiednich studiów ale pomagają dokonać właściwego wyboru życiowej drogi.

7. Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego kościoła życzę zdrowia, błogosławionego i spokojnego tygodnia, czułej opieki Matki Bożej Wniebowziętej i trwania w Chrystusie poprzez pogłębioną pobożność eucharystyczną.

Ks. prob. Zdzisław Lahutta