I NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent – czas radosnego i ufnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Nowy rok duszpasterski przezywać będziemy pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Serdecznie zachęcam do uczestnictwa w roratach dzieci we wtorek i czwartek o godz.18.00. Dorosłych zapraszam na Msze św. roratnie w środę i piątek o godz. 18.00.
Dzieci na roraty przynoszą lampiony i serca, na których wypisują dobre uczynki, swoje imię i nazwisko oraz klasę. Zrobione przez dzieci serca będą brały udział w losowaniu słodkich upominków.

2. Spotkania Wspólnot Różańcowych: Żywego Różańca Niewiast i Grupy Różańcowej Oddział Męski dzisiaj o godz. 15.00 i 16.00 z katechezą formacyjną, wymianą tajemnic i imieninowym poczęstunkiem.

3. Modlitwa o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św.

4. Spowiedź św., w pierwszy piątek miesiąca, 2 grudnia od godz. 16.30 – 17.30. Zachęcam do przyjęcia Bożego Miłosierdzia, by ten czas duchowych przygotowań do Bożego Narodzenia nie odkładać na ostatni moment.

5. Chorych odwiedzę z Komunią świętą w piątek od godz. 15.00.

6. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwszą sobotę miesiąca 3 grudnia o godz. 10.00, poprzedzona nabożeństwem o godz. 9.30. Serdecznie zapraszam.

7. Godzinki o Niepokalanym poczęciu NMP zaśpiewamy w przyszłą niedzielę o godz. 8.30.

8. Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie przypada również w przyszłą drugą niedzielę Adwentu. Do wspólnej modlitwy dołączmy ofiary, które zbierać będziemy do puszki dla naszych braci sióstr mieszkających na Wschodzie.

9. W ramach Mikołajkowej Niedzieli Medycznej organizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk, w przyszłą niedzielę 4.12.2022 na ulicy św. Jana Marii Vianneya stanie krwiobus w godzinach od 9.00 do 14.00. Zachęcam wszystkich chętnych do oddania krwi – cennego daru ratującego zdrowie i życie naszym bliźnim.

10. Św. Mikołaj tradycyjnie przybędzie do naszych dzieci ze słodkimi upominkami dnia 6.12. 2022 (w przyszły wtorek) po Mszy św. roratniej o godz.18.00.

11. Zgodnie z decyzją Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, po przerwie spowodowanej epidemią, w naszej diecezji wracamy do tradycyjnej formy kolędy, czyli duszpasterskiego nawiedzania rodzin.

12. Świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabywać w zakrystii po Mszy św.

13. Rodzinie Państwa Roszińskich dziękuję za przygotowanie adwentowego wieńca.

14. Nabywajmy i czytajmy „Przewodnik Katolicki”, natomiast intencje mszalne zamawiajmy po Mszy św., bądź w godzinach urzędowania biura parafialnego.

15. Wspólnocie Parafialnej, Solenizantom i Jubilatom, Darczyńcom, Gościom i Sympatykom naszego kościoła życzę zdrowia, spokojnego tygodnia oraz wielu łask, w tym świętym czasie adwentowego przygotowania na przyjście Pana Jezusa.

16. Przyjmijmy Boże Błogosławieństwo i po nim odmówimy modlitwę za Diecezję Bydgoską z obrazków, które znajdują się na ławkach.

Ks. prob. Zdzisław Lahutta