15 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W lipcu i sierpniu Msze św. w naszej świątyni są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, w sobotę o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 9.00, 11.00 i 20.00.

2. Biuro parafialne czynne tylko w soboty po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Sprawy pilne duszpasterskie (jak wezwanie do chorego czy zgłoszenie pogrzebu) proszę kierować na numer 506 706 536.

3. „Tydzień ze św. Krzysztofem” rozpocznie się w przyszłą niedzielę 21 lipca. Po każdej Mszy św. nastąpi błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Będziemy dziękować za szczęśliwie przejechane kilometry prosząc jednocześnie o Bożą opiekę podczas użytkowania naszych coraz bardziej niebezpiecznych dróg. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy.

4. XX Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej wyruszy na Jasną Górę pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rekolekcje w drodze potrwają od 21-31 lipca. Zapisy do grupy zielono-żółtej u ks. Grzegorza Białka – kontakt tel.537 617 451 lub do grupy brązowej pielgrzymującej z Błonia. Po szczegóły odsyłam do plakatu w gablocie lub na stronę internetową Bydgoskiej Pieszej Pielgrzymki.

5. W ten piękny czas wakacji, urlopów i wyjazdów zatroszczmy się o to, by dobrze wypocząć i zbliżyć się do Boga poprzez codzienną modlitwę, uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. i zachwyt nad otaczającym światem. Zachęcam do trwania w przyjaźni z Panem Jezusem gdziekolwiek będziemy przebywać.

6. Wspólnocie parafialnej, Jubilatom, Solenizantom, Darczyńcom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego kościoła życzę zdrowia, błogosławionego i spokojnego tygodnia oraz udanego wypoczynku.

7. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych śp. Krzysztofa Kocikowskiego i śp. Kazimierza Nawrockiego, którzy w minionym tygodniu spoczęli na naszym parafialnym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. prob. Zdzisław Lahutta