17 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek wskazał na czwartą niedzielę lipca, z uwagi na bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa. Powierzamy Panu Bogu nasze babcie, naszych dziadków i wszystkie osoby starsze, którym tak wiele zawdzięczamy, otaczając ich naszą życzliwością i dobrocią pełną wdzięczności.

2. W tym duchu życzliwości i dobroci pragnę obecnemu pośród nas ks. Krzysztofowi złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe, aby ciesząc się Bożym błogosławieństwem i wstawiennictwem Wniebowziętej Matki i Królowej, niósł Chrystusa wszystkim, do których jest wciąż posyłany.

3. Z racji przypadającego dzisiaj wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących – poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo ich użytkowników nastąpi po każdej Mszy św. Ofiary złożone podczas wspólnej modlitwy, zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy.

4. Podczas wakacji porządek niedzielnych Mszy św. odprawianych w naszym kościele jest następujący: o godz. 09.00, 11.00 i 20.00. Nie ma Mszy św. o godz. 12.30. Biuro parafialne w lipcu i sierpniu czynne tylko w sobotę, po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

5. Przebywającym na wakacjach życzymy dobrej pogody, nabrania nowych sił duchowych i fizycznych. Powierzamy Panu ten czas, pamiętając o codziennej modlitwie i udziale w niedzielnej Eucharystii. Każdy ma prawo do odpoczynku i korzystając z niego, pozwólmy też innym wypocząć.

6. Nabywajmy i czytajmy „Przewodnik Katolicki”.

7. Wspólnocie Parafialnej, Gościom i Sympatykom, Jubilatom i Solenizantom, jak również Dobroczyńcom naszego kościoła, życzymy obfitości darów nieba, błogosławionego i spokojnego tygodnia oraz modlitewnego wsparcia pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę Zwycięstwa.

Ks. prob. Zdzisław Lahutta