III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

1. W Wielkim Poście zapraszam do licznego udziału w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej w każdy piątek o godz. 17.30 i Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym.

2. Dziękując za modlitwę, którą codziennie – za naszą parafię – zanoszą przed Boży Majestat siostry klaryski, mniszki od wieczystej adoracji, jak każdego roku z racji Uroczystości św. Józefa 19 marca, pragnę – 18 marca w sobotę w przeddzień uroczystości – zawieźć wspólnocie sióstr dary naszych serc. Za składane dary na stoliku w kościele i za złożone już ofiary na pomoc siostrom dziękuję Wspólnotom Żywego Różańca i indywidualnym osobom, które poprosiły mnie o uszanowanie anonimowości. Przy tej okazji chciałbym podziękować – wszystkim ludziom dobrej woli, którzy dyskretnie i skutecznie wspierają osoby z Ukrainy.

3. Kochani! Zachęcam do przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, by pomagać tym, którzy potrzebują funduszy na rehabilitację. Proszę o pomoc dla Joasi i Mateusza, Magdaleny Matei i Piotra Kowalskiego.

4. Dyrekcja Zespołu Szkół Katolickich przy ulicy Nowodworskiej 17 w Bydgoszczy zaprasza na Drzwi otwarte, które odbędą się 18 marca w godzinach od 10.00-13.00. Po szczegóły odsyłam do plakatu w gablotce.

5. Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza do włączenia się w akcję: „Paczka dla Ukrainy”. Informacje szczegółowe w gablocie.

6. Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego z Murowańca organizuje pielgrzymkę autokarową do Chorwacji i Medjugorie w terminie od 12-20 czerwca. Po szczegółowe informację odsyłam do gabloty, a ze stolika można pobrać szczegółowy plan pielgrzymki.

7. Misjonarze św. Rodziny zapraszają do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się w dwóch odsłonach się 25 i 26 marca oraz 1 i 2 kwietnia. Szczegóły w gablocie.

8. Dziękuję za przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej niedzieli.

9. Zachęcam do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

10. Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego kościoła, Solenizantom i Jubilatom życzę zdrowia, błogosławionego i spokojnego tygodnia. Przeżywajmy Wielki Post w bliskości z Panem Jezusem, który za nas cierpiał rany…

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy † Tadeusza Szwebs l. 68 z ul. Młodej, który został pochowany w miniony piątek na cmentarzu w Zielonce. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Ks. prob. Zdzisław Lahutta