26 NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Dzisiaj rozpoczyna się miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam do wspólnego odmawiania różańca dorosłych i młodzież pół godziny przed Mszą św., dzieci – zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii św. – we wtorki i czwartki o godz. 17.15.

2. Poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00.

3. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam na różaniec z rozważaniami o darach Ducha św. dzisiaj o godz. 18.30, natomiast rodziców młodzieży, która ma dostąpić zaszczytu przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej proszę o przybycie na spotkanie po Mszy św. o godz. 19.00.

4. Na wymianę tajemnic różańcowych – z kawką i ciastkiem – zapraszam Żywy Różaniec Niewiast w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 i Grupę Różańcową Oddział Męski o godz. 16.00.

5. Do Sakramentu Pokuty – z racji pierwszego piątku miesiąca – przystąpmy 6 października od godz. 16.30. Wcześniej udam się z Panem Jezusem w Komunii św. do chorych od godz. 15.00. Proszę, żeby zgłaszać osoby, które z uwagi na zły stan zdrowia albo podeszły wiek nie mogą przybyć do świątyni, by przystąpić do sakramentów św. Niech Matka Boża Różańcowa, którą będziemy w piątek wspominać wyprasza łaski chorym, dzieciom, młodzieży i całej naszej parafii, która kocha modlitwę różańcową

6. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi z racji pierwszej soboty miesiąca 7 października o godz. 9.00, poprzedzona nabożeństwem fatimskim.

7. Formacyjne spotkania lektorów odbywają się w piątki po Mszy św. o godz. 18.00, scholi Nutki Niepokalanej w soboty o 10.00, ministrantów również w soboty o godz. 11.o0. Dziękuję opiekunom panom Andrzejowi, Tomaszowi i Piotrowi za prowadzenie tych spotkań formacyjnych.

8. Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 13 i 14 października. Serdecznie zachęcam do spotkania się z Matką Bożą Częstochowską. Chętne osoby na wyjazd proszę o zgłoszenie się do mnie do zakrystii.

9. Zachęcam do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.

10. Wspólnocie Parafialnej, Darczyńcom, Sympatykom naszego kościoła, Solenizantom i Jubilatom, jak również przybyłym Gościom dziękuję za nieustannie okazywaną życzliwość i niech Matka Boża Różańcowa wyprasza nam dary miłości Boga i bliźniego.

11. Miłosierdziu Bożemu powierzamy zmarłych świętej pamięci ks. Bronisława Kaczmarka i ks. Tadeusza Kruszkę. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Ks. prob. Zdzisław Lahutta