W naszej parafii bezpłatnych konsultacji psychologicznych udziela dr Marta Kosiol. Osoby, które się do niej zgłoszą otrzymają fachowe wskazówki dotyczące odpowiedniego sposobu rozwiązania problemów, z którymi się borykają.
W oparciu o przeprowadzoną rozmowę wskaże ona drogę do najwłaściwszych w danym przypadku specjalistów z instytucji i placówek, zajmujących się trudnościami natury psychologicznej.
Zaproponuje najlepszy rodzaj psychoterapii prowadzonej w gabinecie psychoterapeutycznym, jeżeli po 1-3 spotkaniach okaże się, że najskuteczniejsze rozwiązanie problemów można osiągnąć z pomocą psychoterapeuty.
Osobom, które skorzystają z konsultacji gwarantuje anonimowość, pełną dyskrecję oraz życzliwość. Zapewnia wsparcie i zrozumienie.
Spotkania konsultacyjne odbywają się w domu parafialnym, w pierwszą i trzecią środę miesiąca, w godz. 19:00-20:00, po uprzednim, telefonicznym umówieniu się (tel.: 503 469 602).

Dr Marta Kosiol jest psychologiem, psychoterapeutą, pracownikiem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Jest członkiem m. in.: Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Naukowo zajmując się psychologią osobowości, pomaga osobom dorosłym, które:
– doświadczają samotności, żyją w niesatysfakcjonujących związkach, posiadają trudne relacje z innymi
– są znerwicowane lub doświadczają nadmiernego lęku
– głęboko przeżywają swoje problemy i trudności, żyją w stresie
– mają obniżony nastrój, czują się nieszczęśliwe, są w kryzysie
– dostrzegają u siebie potrzebę dogłębnego samopoznania i rozwoju psychicznego.