6 NIEDZIELA WIELKANOCY

I KOMUNIA ŚWIĘTA

1. Dzisiaj Uroczystość I Komunii św. dzieci naszej parafii, które przystąpią do Stołu Pańskiego podczas Mszy św. o godz. 11.00, na którą serdecznie zapraszam rodziców, rodziców chrzestnych w świątyni, natomiast przybyłych gości i innych uczestników liturgii na placu przed kościołem.

Nabożeństwo majowe dla dzieci komunijnych z wręczeniem pamiątek i wspólnym zdjęciem o godz. 16.00 w naszej świątyni.

Przez tzw. „Biały Tydzień” dzieci w strojach komunijnych przychodzić będą do naszego kościoła na godz. 18.00, aby uczestniczyć
w wieczornych Mszach św. i w nabożeństwach majowych. W ostatni dzień Białego Tygodnia nabożeństwo majowe odprawimy przy figurce Niepokalanej dziękując Jej za wymodlone łaski naszym rodzinom i całej parafii.

Rodzicom serdecznie dziękuję za przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości: za dokładne posprzątanie ko i umycie posadzki, za kwiatową dekorację i za uporządkowanie terenu wokół świątyni.

2. Dzieci klasy IV przeżywać będą rocznicę I Komunii świętej, w przyszłą niedzielę 12 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę o pełne uczestnictwo dzieci w Eucharystii /po uprzednim przystąpieniu do Spowiedzi św. w piątek od godz. 16.30/.

3. Wszystkim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego kościoła życzę zdrowia, błogosławionego i spokojnego tygodnia, czułej opieki Matki Bożej Wniebowziętej i trwania w Chrystusie poprzez pogłębioną pobożność eucharystyczną.

Ks. prob. Zdzisław Lahutta