Rozpoczynając VII Anielski Bal Wdzięczności w konwencji Balu Maskowego, wprowadzamy atmosferę uroku, tajemniczości i otwarcia na chwile, których jeszcze nie znamy i na które czekamy… Genialny Grechuta i zachwycony jego talentem – nieco szalony – ks. Lahutta stawiają pytania, na które dzisiaj i w przyszłości chcemy odpowiedzieć: jak rozpoznać ludzi….? Jak pozbierać myśli…? jak usłyszeć siebie…? jak odnaleźć nagle radość i nadzieję…? odpowiedzi szukaj czasu masz tak wiele albo niewiele…
Teraz mamy czas na wspólną radość i świętowanie, na odkrywanie siebie i drugiego człowieka na to, by w dogodnym momencie dzisiejszej zabawy i całego naszego życia zrzucić maskę i ukazać swoje, prawdziwe oblicze… ja to muszę uczynić już teraz, by po tym nieco egzystencjalno-filozoficznym wstępie, wręczyć przygotowane znaki mojej kapłańskiej, duszpasterskiej wdzięczności za dar rozbudowy naszej świątyni:
Najpierw słowo o tym co znajduje się na naszych stołach.

• 110 albumów ilustrujących najsłynniejsze światowe Sanktuaria Maryjne. Natchnieniem do takiego trwałego prezentu, który otrzymuje każda para, stała się 100. rocznica Objawień Maryjnych w Fatimie. To i pozostałe sanktuaria dotąd nieznane, dzięki Maryjnej interwencji gromadzą dzisiaj miliony pielgrzymów, którzy szukają miłości i wsparcia duchowego u Matki. Dodam, że każdy album zawiera myśl przewodnią naszej karnawałowej zabawy PRZYSZŁOŚĆ JEST DAREM JAKI OFIAROWUJE NAM PRZESZŁOŚĆ, z logo naszej parafii. Głęboko wierzę, że Matka Boża Wniebowzięta, która w znaku świątyni otula każdego z nas, nie tylko sprawia, że kościół dzisiaj stojący niejako na uboczu rozwijających się aglomeracji, staje się rozpoznawalny na mapie diecezji ale przede wszystkim utwierdza nas w przekonaniu, że Matka prowadzi nas pewną drogą do Domu naszego Ojca w niebie. Nie byłbym sobą, gdybym o tym nie przypomniał, także w tych okolicznościach.

45 Aniołów Wdzięczności, które wręczę osobom niezmiennie zaangażowanym w tworzenie naszego wspólnego dzieła, nazywanego przeze mnie w poszukiwaniu sacrum… Proszę o podejście do sceny i przyjęcie Aniołów /45 par imiennie wyczytałem i wręczyłem anioły/.

• Na koniec Gali Wręczenia Aniołów proszę o podejście na środek sceny pary, które pragnę w tym roku uhonorować nową, szczególną, wyjątkową i niepowtarzalną nagrodą Złotymi Medalami Wdzięczności Przyłęckimi Vianney’ami. Proszę o przyjęcie medali, które po cichu nazywam Zdzisławkami, Państwa /imiennie wyczytałem i wręczyłem/. Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie, o którym wie Trójca Święta, Matka Boża Wniebowzięta św. Jan Maria Vianney i ja jego niegodny przyłęcki naśladowca.

• My wszyscy tutaj zebrani i obdarowani /albumami, aniołami, przyłęckimi Vianney’ami/ możemy być dumni z tego, co uczyniliśmy i co z Bożą i wspólną naszą pomocą uczynimy dla naszego kościoła, w którym czujemy się jak w domu a w parafii jak w rodzinie. Na 2019 rok, czyli na 10. rocznicę przywrócenia parafii w Przyłękach, już powoli wybijam Medale Wdzięczności Ks. Proboszcza i chciałbym ich rozdać w ilości Aniołów dzisiaj wręczonych. Ważne są chwile, których jeszcze nie znamy ale na ich intensywność przeżywania wpływamy…

STOWARZYSZENIU KOŚCIÓŁ NASZYM DOMEM DZIĘKUJĘ ZA PRZYGOTOWANIE TEJ VII JUŻ EDYCJI NASZEGO CIESZĄCEGO SIĘ WIELKIM POWODZENIEM BALU. JEST NAS NA SALI 210 OSÓB. GRATULUJĘ I JESZCZE RAZ BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ.

Życzę wszystkim chwytania chwili, cieszenia się życiem i dostrzegania cudów codziennej miłości i niezapomnianej Anielskiej Zabawy do 4 nad ranem…

/ks. prob. Zdzisław/.

Zdjęcia można obejrzeć w zakładce GALERIA.