Adwentowe rozważana podczas rorat o św. Józefie Stróżu Skarbów „nabrały tempa”, kiedy przy chrzcielnicy został umieszczony Miś-Zdziś, który stał się symbolem złożonych darów przez dzieci i rodziców dla Domu Samotnej Matki w Żołędowie. Mogliśmy przekonać się, że więcej radości jest w dawaniu niż w braniu. Uzbierała się pokaźna ilość prezentów, które przekazaliśmy dzieciom w formie Parafialnej Szlachetnej Paczki. To dar miłości wypływający ze szczerych i chętnych do pomocy serc dzieci uczących się wrażliwości. Kolejnym darem, jaki otrzymaliśmy – podczas tegorocznego adwentu – był koncert Żywieckiej Kapeli Góralskiej Popieronie z humorystycznym dialogiem, jaki przeprowadził ks. proboszcz z członkinią zespołu.

Cieszymy się też dostarczoną do naszej świątyni niespodzianką – darem figurki Maryi Niepokalanej, która pomagała nam „kroczyć do Betlejem” po drogach adwentowej przemiany wraz z Jej Oblubieńcem św. Józefem. Powiadają, że proboszcz zamówił ten prezent dla naszego kościoła w dniu swoich imienin…