W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. To czyni ze Światła znak pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodamihttps://swiatlo.zhp.pl/idea/.

Taki Dar Betlejemskiego Światła – na rozpoczęcie bezpośredniego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia /17 grudnia/ – przyniosły do naszej świątyni drużynowe Panie: Kamila i Małgorzata /nauczycielki naszej szkoły im. ks. Jana Twardowskiego/, którym bardzo dziękuję.

Betlejemskie Światło Pokoju i Pojednania można odpalać i zanosić do naszych domów aż do Wigilii Bożego Narodzenia. Serdecznie zachęcam ks. prob. Zdzisław.