Zaplanowany program radosnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości w naszej wspólnocie, zrealizowaliśmy w 100%. Pan Andrzej Wybrański, po Mszy św. o godz. 9.00, tradycyjnie przedłożył kilka cennych myśli, tym razem, o wielkiej roli zawierzenia Maryi przez architektów drogi do niepodległości. Gromkiemu śpiewowi Chóru Assumpta i wszystkich uczestniczących we Mszy św. o godz. 11.00, przewodniczył duchacz o. Sławomir Zastępowski „Jezusek”, któremu dziękuję za pomoc duszpasterską udzielaną przez całą niedzielę i chęć poprowdzenia Rekolekcji Wielkopostnych dla dzieci i dorosłych. Po perfekcyjnym wykonaniu podnoszących na duchu pieśni, wyszliśmy z naszej świątyni, przywitać „ułanki” ze Stadniny Koni Olimpia, które pod przewodnictwem Patrycji Nowakowskiej, przywiozły blisko 300 rogalików świętomarcińskich, za które – w imieniu wszystkich uczestników  – serdecznie dziękuję. Kochani! Było naprawdę wzruszająco, podniośle, radośnie i słodko… W naszej małej parafialnej ojczyźnie, potrafimy cieszyć się i wskazywać na to, co nas łączy… Oby tak dalej, bo WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ /Wasz proboszcz/.