Po konsultacjach z Komitetem Rozbudowy Kościoła, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego /4 czerwca/ ogłosiłem, że przystępujemy do IV etapu rozbudowy naszej świątyni – postawienia wieży liczącej 23 metry wysokości i zwieńczonej 2,5 metrowym krzyżem. Zgodnie z projektem żelbetowa wieża z dzwonnicą, stanowić będą dopełnienie zewnętrznej bryły architektonicznej naszej „zorientowanej” świątyni. Trudno było znaleźć profesjonalnego wykonawcę, który podjąłby się tego zadania. Ufna i błagalna modlitwa sprawiła, że Duch Święty przysłał firmę Pana Macieja Tomaszewskiego. 22 czerwca ustawiono rusztowania i pracownicy przystąpili do prac zbrojeniowych i szalunkowych. Do połowy lipca zostanie wylany strop, na którym zostanie osadzony dzwon. 5 lipca chcemy uczestniczyć w jego „narodzinach” w Pracowni Ludwisarskiej Felczyńskich w Przemyślu.
Całość inwestycji wyceniono na 228 tyś. zł. /budowa wieży – materiały zbrojeniowe, beton, wynajęte rusztowania, szalunki, podnośnik i robocizna 70 tyś. zł., dzwon z automatyką 70 tyś. zł., metalowe schody spełniające wymogi przeciwpożarowe 50 tyś. zł., materiały dachowe i prace dekarskie 15 tyś. zł., rolety na dzwonnicę i prace elektryczne 15 tyś. zł., okna 8 tyś. zł.
Wszystkim Dobroczyńcom /Ofiarodawcom i Sponsorom/ za modlitwę i złożone ofiary na składki i konto parafialne – z wpisem do Złotej Księgi Ofiarodawców – składam serdeczne podziękowanie. Niech Bóg Wam błogosławi, darzy zdrowiem i wszelką pomyślnością. Niech Wniebowzięta Maryja wyprasza potrzebne łaski, abyśmy podołali kolejnemu wyzwaniu na chwalę Boga i dla naszego zbawienia. Oby ta rosnąca ku niebu wieża, przypominała nam i tym, którzy po nas przyjdą, prawdę ostatnio często przybliżaną: 
Ta wysoka wieża woła:
Chodźcie wszyscy do kościoła.
Do kościoła chodzić trzeba, 
żeby dostać się do nieba. 

Zdjęcia z prac można obejrzeć w Galerii.