Odezwa Księdza Biskupa Jana Tyrawy na Wielkopostne Wydarzenia Diecezji
Drodzy Diecezjanie!
Czas Wielkiego Postu, poprzez odprawiane rekolekcje i nabożeństwa wielkopostne, jest doskonałą okazją do głębszego wniknięcia w Tajemnicę miłości Boga do każdego człowieka. Tej Tajemnicy – szczególnie podczas każdej Eucharystii, w Sakramencie pokuty i pojednania – wciąż się uczymy i wciąż jej doświadczamy. Tę Tajemnicę – posłuszni nakazowi Chrystusa „Idziecie i głoście” – głosimy.
W tym właśnie duchu zapraszam do wspólnego przeżycia naszej BYDGOSKIEJ DROGI KRZYŻOWEJ, która odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i jednocześnie rocznicę ustanowienia naszej diecezji. Tego dnia o godz. 19:30 przed Katedrą Bydgoską rozpoczniemy wyjątkowe w swojej formie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, przygotowane przez młodzież zainspirowaną przeżyciami na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.
Zapraszam także na organizowane od wielu lat Misterium Męki Pańskiej w Fordońskiej Dolinie Śmierci, które odbędzie się 9 kwietnia o godz. 16:00 i 20:00.
Drodzy Siostry i Bracia!
Na ten czas wielkopostnego wnikania w Tajemnicę miłości Boga z serca wszystkim błogosławię, życząc jednocześnie Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania.
+ Jan Tyrawa Biskup Diecezjalny