Jak co roku – 15 sierpnia – nasza wspólnota parafialna przeżywała ODPUST, który rozpoczął się o godz. 12.30 uroczystą Mszą św. odprawioną przez ks. kan. Tadeusza Lesińskiego. Kazanie poświęcone Matce Bożej Zwycięskiej i naszej ojczyźnie wygłosił ks. płk Tadeusz Łukaszczyk, któremu serdecznie dziękujemy, iż mimo kłopotów zdrowotnych zechciał wzmocnić nas swoim słowem.
„Pytasz mnie….” – to tytuł koncertu, który zgromadził nas w drugiej części dnia w naszej świątyni. Zaproszeni artyści w osobach: Krzysztof Filasiński, Wictoria Wizner, Filip Rychcik, Sergij Morozow i Valerij Iwanovs przygotowali dla nas utwory ku czci Matki Bożej, ale także dotykające różnych sfer ludzkiego życia… miłości, jedności, tolerancji i przyjaźni. Koncert zakończyliśmy wspólnym odśpiewaniem BARKI. Splecione dłonie i wspólny śpiew były dla wielu z nas wzruszającym momentem.
Trzecia część naszego TRYPTYKU, to wspólny czas spędzony na terenie świątyni. Tam czekała już na nas Pani Monika Przybylska, która jak zwykle swoim pozytywnym nastawieniem i niesamowitą pogodą ducha zjednała nas wszystkich na wspólnej zabawie. Zaproszona grupa rekonstrukcyjna przypomniała nam czasy wojenne, a przerażający huk wystrzałów uświadomił nam, co każdego dnia przeżywali ludzie żyjąc w tym trudnym czasie.
Dzieci mogły między innymi postrzelać do tarczy, wyprodukować sobie mydełko, pograć w piłkarzyki.
Firma AMER EVENT przygotowała dla nas karkówkę, kiełbaski i grochówkę, mieszkańcy Przyłęk pyszne ciasto, a aromatyczną kawę parzył dla nas BROMBERG KAFFE.
Wśród uczestników naszego Odpustowego Tryptyku rozlosowano 50 calowy telewizor, który po Balu Aniołów przekazali Państwo Wybrańcy (serdecznie dziękujemy).
Podziękujmy Panu Bogu…, że nad nami czuwa. Podziękujmy Ks. Proboszczowi…, że swoim zaangażowaniem stara się trzymać nas wszystkich razem, podziękujmy sobie nawzajem… za wspólną modlitwę, dobre słowo i poświęcony czas.

STOWARZYSZENIE KOŚCIÓŁ NASZYM DOMEM

 

OFIARODAWCY I OBDAROWANI