Drodzy Rodzice !

Pragnę poinformować, że w tym roku Uroczystość I Komunii św. została przeniesiona na 20.09.2020 o godz. 11.00. Ten termin zasugerowany przez Rodziców z Komitetu Organizacyjnego, zostanie utrzymany nawet wtedy, kiedy okaże się, że dzieci powrócą do szkoły po Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.

Uważam, że po podjęciu tej trudnej decyzji, powinienem przekazać też sugestie Przewodniczącego Episkopatu Polski Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, dotyczące „majowej” grupy dzieci komunijnych:

a/ Gdyby rodzice zdecydowali się na I Komunię św.  swojego dziecka w pierwotnym (zwykle majowym) terminie, należy uczynić to z zachowaniem najwyższych środków ostrożności, w małych grupach lub nawet pojedynczo, niekoniecznie w niedzielę.

b/ Gdyby rodzice nie zdecydowali się na I Komunię św. swojego dziecka w pierwotnym terminie, należy im to umożliwić w terminie późniejszym, kiedy sami uznają, że zagrożenie dla ich dzieci minęło.

c/ Duszpasterzy zachęcam, by byli w stałym kontakcie (jeśli nie osobistym, to telefonicznym lub mailowym) z rodzinami dzieci komunijnych i wsłuchiwali się w ich potrzeby.

Kochani! Jestem w stałym kontakcie telefonicznym z Komitetem Organizacyjnym Rodziców i uważam, że podjęta przez nich decyzja jest właściwa z uwagi na bezpieczeństwo dzieci i spokój naszych rodzin oraz na zbyt krótki czas – od powrotu dzieci do szkół /wariant optymistyczny/ do 3 maja – na przygotowania duchowe /katechezy i spowiedź św./ i organizacyjne /próby liturgiczne/.

Z wyrazami szacunku i z zapewnieniem o modlitwie w tym trudnym dla nas wszystkich okresie… Zachowajmy spokój i powierzmy naszą przyszłość Bożej Opatrzności.

Z Panem Bogiem.

Ks. prob. Zdzisław