Od początku przywrócenia parafii w Przyłękach /2009/, stało się tradycją, że w ostatnią sobotę karnawału odbywał się Anielski Bal Wdzięczności, w którym – każdego roku – uczestniczyło od 180-250 osób. Z uwagi na obecną sytuację epidemiczną bal przeszedł do historii.
Patrzymy jednak z chrześcijańską nadzieją w przyszłość, powierzając Bożej Opatrzności naszą wciąż małą ale rozrastającą się parafialną wspólnotę. Pragniemy żyć wiarą i przekazywać ją tym, którzy przyjdą po nas. Dlatego jestem wdzięczny za chrześcijańskie świadectwo osobom, które prowadzą harcerską drużynę „Wilczków” bez względu na warunki pogodowe. Dziękuję za piękny występ w naszej świątyni Wokalistkom Zespołu z Białobłockiego Centrum Kultury. Starsi skauci „Wilki” nie tracą czasu przesiadując tylko przed komputerem, natomiast dzieci scholi Nutki Niepokalanej z Panem Andrzejem niech przyjmą moje podziękowanie za zaangażowanie w piękne przeżywanie Eucharystii z dziećmi o godz. 11.00. Ufam, że powrócą do scholi pozostałe dziewczynki i zapraszam na próby wszystkie chętne dzieci, w każdą sobotę o godz. 10.00. W czasach świetności schola liczyła ponad 30 dzieci. Czy te czasy wrócą?
Młodzieżowemu zespołowi również bardzo dziękuję, że od kilku lat poświęca czas na próby, które przekładają się na modlitewno-muzyczne przeżywanie wieczornej liturgii, w centrum której jest nasz Pan i Zbawiciel.
Parafialnemu Zespołowi Caritas i Szkolnemu Kołu Caritas dziękuję za włączanie się w dobroczynne akcje, które niosą pomoc i pociechę potrzebującym wsparcia.
Żywemu Różańcowi Niewiast i Grupie Różańcowej Oddziału Męskiego składam podziękowanie za dar modlitwy w intencjach naszych rodzin, parafii, ojczyzny i świata. Proszę, aby w tym czasie „przemodlić” zbliżające się Rekolekcje Wielkopostne.

Ks. prob. Zdzisław