W Niedzielę Bożego Miłosierdzia obchodziliśmy piękny JUBILEUSZ 100-LECIA NASZEJ PARAFII i w związku z tym pragnę podziękować Biskupowi Krzysztofowi Włodarczykowi za przewodniczenie Uroczystej Mszy św. i koncelebransom: ks. seniorowi Bogusławowi Kuhnowi, ks. prałatowi Tadeuszowi Nowakowi, ks. dziekanowi Ireneuszowi Kalaczyńskiemu, ks. sekretarzowi Damianowi Pawlikowskiemu, ks. dyr Centrum Formacji Liturgicznej Karolowi Rawicz-Kostro, ks. Waldemarowi Krawczakowi. Dziękuję kapłanom dekanatu białobłockiego z Jubilatem ks. prob. Krzysztofem Grzywińskim przeżywającym 25-lecie kapłaństwa i mojemu przyjacielowi ks. prob. Krzysztofowi Domagalskiemu wieloletniemu misjonarzowi w Albanii, Czadzie i Boliwii.
Dziękuję za dar obecności i modlitwy kochanym Siostrom Klaryskom Mniszkom od Wieczystej Adoracji, Liturgicznej Służbie Ołtarza – ceremoniarzom, lektorom, ministrantom, przedstawicielom Domowego Kościoła i wspólnot modlitewno-apostolskich działających w naszej parafii: Żywego Różańca Niewiast, Grupy Różańcowej Oddziału Męskiego, Margaretki, Stowarzyszenia Kościół naszym Domem, Rady Parafialnej (wspólnoty zostały uhoronowane medalami 20-lecia Diecezji Bydgoskiej), Parafialnego Zespołu Caritas, Szkolnego Koła Caritas, Scholi Nutki Niepokalanej, starszej Scholi Assumpta, przedstawicielom Gromad Skautowych i zaproszonemu specjalnie gościowi – Chórowi Medici cantares.
Dziękuję za obecność delegacji i pocztów sztandarowych: Żywego Różańca, Harcerzy i Szkoły Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego.
Dziękuje za przybycie delegacji władz samorządowych okazuje się, że nasza modlitwa zaowocowała wyborem trzech radnych w naszej wciąż małej ale rozwijającej się miejscowości.
Wszystkim Uczestnikom świętej Liturgii Jubileuszowej dziękuję za liczne przybycie na to wyjątkowe wydarzenie i cierpliwe przejście w nowe stulecie wiary z nadzieją na nasze nieustanne angażowanie się w życie naszej Wspólnoty, bo tylko WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ…
Za przygotowanie wprowadzenia historyczno-duszpasterskiego dziękuję Panu Krzysztofowi i za piękną dekorację kwiatową dziękuję Paniom Elżbiecie i synowej Katarzynie. Za wykonanie, montaż i ofiarowanie pamiątkowej tablicy 100-lecia Parafii poświęconej przez Ordynariusza w kruchcie dziękuję firmie „Kawit” Państwa Magdaleny i Stanisława Witkowskich, za mural na ścianie chóru z przyłęckimi Aniołami Jubileuszowymi dziękuję artyście Panu Julianowi. Na ręce Pani Iwony składam podziękowanie Poczcie Polskiej za projekt okolicznościowej kartki pocztowej z drukiem wydawnictwa Koronis i Pani Anicie – w imieniu naszych wspólnot Brzozy i Przyłęk – dziękuję za poczęstunek w dworku Milusin z specjalnie przygotowanym przez Cukiernię Sowa tortu na 100 osób.
Za uwiecznienie Jubileuszu na zdjęciach dziękuję Panom: Marcinowi Jarzembowskiemu i Bogusławowi Dudziakowi.

Zdjęcia w zakładce Galeria 2024

Świątynia – Jubileusz 100 – lecia Parafii – Parafia Przyłęki (parafia-przyleki.pl)

Dworek – Jubileusz 100 – lecia Parafii – Parafia Przyłęki (parafia-przyleki.pl)

Z Chrystusowym pozdrowieniem ks. prob. Zdzisław Lahutta