„W naszej parafialnej wspólnocie – z wielką ufnością – modliliśmy się o łaskę zdrowia dla ks. Tadeusza Łukaszczyka, któremu dziękuję za dar Bożego Słowa – wygłoszonego podczas tej uroczystej Mszy odpustowej – za ukazanie nam przedziwnego działania Matki Bożej Zwycięskiej podczas „Cudu nad Wisłą” i za podzielenie się świadectwem wiary.
Ks. Tadeuszu, historia zatacza koło i dziękuję Bogu, że stanąłeś na mojej drodze życia w parafii Wniebowzięcia NMP w Mroczy, w której pociągnąłeś do Chrystusa wielu młodych wtedy ludzi. Zawsze byłeś i pozostaniesz – z pewnością nie tylko dla mnie – gorliwym kapłanem z wielkimi pasjami, aspiracjami na nieprzeciętym poziomie intelektualnym i swobodą mówienia i pisania o tym, co ważne i na nowo odkrywane. Dzisiaj ks. płk w stanie spoczynku, a wcześniej kapelan uczelni wojskowych, autor artykułów naukowych z pedagogiki i etyki oraz siedmiu książek (m. in. WIERNOŚĆ ZAGROŻONA, którą czyta się jednym tchem i ROZMOWY GÓRECKICH DĘBÓW). Proboszcz wojskowych parafii w: Chełmnie n/Wisłą, Legnicy i Morągu na Warmii. Notariusz Sądu Biskupiego i autor ostatnio wydanej książki o Słudze Bożym kard. S. Wyszyńskim, którą można nabyć po wyjściu z kościoła.
Ks. Tadeuszu, dziękuję bardzo, że jesteś z nami i dajesz radę, choć znamy Twój ciężki krzyż choroby. Zapewniamy Cię o naszej modlitwie” /z podziękowania ks. prob. Zdzisława po Sumie Odpustowej, 15 sierpnia 2018 w kościele Wniebowzięcia NMP w Przyłękach/.