Drogie i kochane Dzieci,
Witam Was bardzo serdecznie.
Ogromnie stęskniłem się za Wami od ubiegłego roku. Każde z Was ma już o jeden dobry rok życia więcej, a Wasz kościół jak widzę rósł razem z Wami. Nie wie tego Wasz Ksiądz Dobrodziej, ale od czasu do czasu, wtedy, gdy Wy i on spaliście, zaglądałem do środka. Ostatnio posiedziałem tam sobie trochę dłużej i musiałem zdjąć swój ciepły płaszcz ponieważ zrobiło mi się gorąco. Nie wiem, co wymyśliliście, ale w Waszej świątyni jest bardzo ciepło. Nie widziałem kaloryferów, ani kominka i muszę Księdza Dobrodzieja zapytać o to, gdy przyjadę, jak on to zrobił, że niewidzialne ciepło wypełnia Boży Dom. Może u siebie też coś takiego zrobię.

Wierzę, także, że przez cały ten czas od naszego ostatniego spotkania, postąpiliście w dobrym. Wierzę, że pamiętacie jak ważnym jest dawanie innym dobra od siebie. To dobro, to mogą być Wasze dobre uczynki, jakiś miły gest wobec kolegi lub koleżanki, pomoc mamie, tacie, bratu, siostrze….

Bardzo chcę się spotkać z Wami podczas Mszy roratniej w sobotę 3 grudnia. Wiem, że moje święto przypada w dniu 6 grudnia, ale tego dnia macie dużo zajęć w przedszkolu, a starsi w szkole. Pomyślałem zatem, że w sobotę będziecie mieć dla Pan Jezusa więcej czasu i chętnie wstaniecie, gdy na dworze jeszcze ciemno, aby razem z rodzicami przyjść na spotkanie z Jezusem i Jego Matką.
Zapraszam Was na wspólną Mszę św. o godzinie 6:30. Przynieście swoje lampiony, które rozświetlają noc w oczekiwaniu na narodzenie Bożej Dzieciny.
W każdym roku proszę Was o jakieś specjalne Wasze dary dla innych. Zakończył się Rok Miłosierdzia, ale to nie oznacza, że macie być mniej mili, uśmiechnięci, dobrzy i wybaczający innym, gdy sprawią Wam przykrość.
W tym roku proszę byście na Mszę roratnią przynieśli na kartce, ze swoim imieniem, jedno postanowienie na okres Adwentu, które będzie dawaniem dobra innym. Może to być postanowienie, że każdego dnia powiesz coś miłego koleżance, koledze albo komuś w domu. Może ktoś postanowi, że jego darem będzie na przykład wyręczenie zmęczonej mamy lub taty w jakimś obowiązku, w Waszym domu. A może pomyślicie jak sprawić przyjemność komuś, kto mieszak obok Was. Czekam na Wasze postanowienia adwentowe, Waszą obecność i spotkanie razem.

Pozdrawiam Was zawołaniem, które zawsze jest aktualne:
Króluj nam Chryste !!!
Do zobaczenia
Biskup Mikołaj

1-mikolaj-2014