Moi kochani mali Przyjaciele!

Dziś mamy ostatnią niedzielę przed rozpoczęciem bardzo ważnego okresu w Kościele, przed czasem Adwentu. Wiecie, co ten czas oznacza? To czas wyczekiwania nie na prezenty, ale na najważniejszego Gościa. Tym Gościem jest przychodzący do nas Pan Jezus. Będziecie na pewno przygotowywać się do narodzenia Dzieciątka Jezus uczestnicząc w Mszach świętych roratnich. Wierzę, że będzie Was na roratach tak dużo, jak dziś na tej niedzielnej Eucharystii.

Skoro za tydzień rozpoczyna się Adwent, postanowiłem, że tym razem przyjdę do Was właśnie na początku oczekiwania adwentowego, a nie jak rok temu dokładnie 6 grudnia. Moi mali Przyjaciele, 3 grudnia przyjdę do Was, aby razem z Wami  rozpocząć nie tylko ten wyjątkowy czas Adwentu, ale czas przygotowań do bardzo ważnego wydarzenia dla Waszej wspólnoty, do Jubileuszu 100-lecia istnienia Waszej parafii, który przypada na dzień 7 kwietnia przyszłego roku. Ks. Dobrodziej Zdzisław na pewno coś Wam opowie już niedługo o przygotowaniach.

Widziałem, że Wasi rodzice bardzo się starają, macie nowe ogrodzenie Waszej świątyni. Co roku czymś mnie zaskakujecie!!!

Razem z Wami chcę przeżywać czas oczekiwania do Bożego Narodzenia. Bardzo mi zależy, abyście, w tym szczególnym czasie swoimi dobrymi postanowieniami i uczynkami pokazywali wszystkim dookoła, jak czekacie na narodzenie Pana Jezusa.

Bądźcie małymi światełkami dobroci dla swoich bliskich: dla mamy i taty, dla rodzeństwa, dla koleżanek i kolegów w przedszkolu i szkole. Wiem, że możecie być bardziej mili dla siebie, mniej przeszkadzać na lekcjach i bardziej słuchać rodziców.

Będę Was wspierać jako św. Mikołaj, aby udało się Wam wytrwać w dobrych postanowieniach.

Do zobaczenia już za kilka dni… przybędę do Was z małymi niespodziankami.

Św. Mikołaj

Przed Adwentem 2023