Witam Was moi drodzy, młodzi Przyjaciele,

Postanowiłem, jak każdego roku, napisać do Was list, bo jak wiecie już niedługo spotkamy się na roratniej Mszy świętej, aby razem oczekiwać narodzenia Pana Jezusa. Przez ten rok na pewno udało się Wam uczynić wiele dobra dla swoich bliskich, dla rodzeństwa i rodziców, dla babci i dziadka oraz koleżanek i kolegów.

Widzę także każdego dnia jak Wasz kościół staje się coraz piękniejszy. To zasługa Waszych rodziców no i oczywiście Waszego księdza Dobrodzieja.

Od jakiegoś czasu, tam gdzie mieszkam, słyszę bicie Waszego dzwonu, dzwonu św. Rity. Wierzę, że jego miły dźwięk zaprasza Was na spotkanie z Jezusem w każdą niedzielę.

Mimo, że to już rok mija od naszego spotkania, ciągle je wspominam i jestem z Was bardzo dumny, że przyszliście o tak wczesnej porze mimo zimna i ciemności, aby spotkać Jezusa no i oczywiście mnie, św. Mikołaja.

W tym roku Wasz ksiądz Dobrodziej postanowił zaprosić mnie na spotkanie dokładnie w dzień św. Mikołaja, czyli 6 grudnia. Jednak wiem, że tego dnia musicie iść do przedszkola albo do szkoły i nie możemy spotkać się rano. Zapraszam Was zatem na Mszę świętą o godzinie 18:00.

Wierzę, że jak rok temu, tak i teraz przyjdziecie z radością. Zaproście Waszych bliskich. Niech przyjdą z Wami także koleżanki i koledzy, którzy rzadko przychodzą do Jezusa. Razem będziemy oczekiwać Narodzenia Bożej Dzieciny przy blasku Waszych lampionów.

Za każdym razem, przed naszym spotkaniem proszę Was o różnego rodzaju dobre uczynki. W tym  roku zależy mi, aby dzieci, które nie mają mamy i taty, a mieszkają w domu dziecka miały tak radosne święta jak Wy, moi drodzy Przyjaciele. Proszę zatem każdego z Was byście pomyśleli czym możecie się z nimi podzielić. Może podzielicie się żywnością, może słodyczami, a może zabawkami i książkami. Te dzieci potrzebują także ubrań i środków do mycia. Pomyślcie jak możecie im pomóc. Pamiętajcie, że dobro jakie im dajecie wróci do Was.

Dla Ciebie księże Dobrodzieju mam specjalne zadnie. Proszę byś zorganizował kosz, do którego moi mali Przyjaciele będą mogli składać swoje dary podczas Mszy roratnich w czasie adwentu. Wiem, że jesteś bardzo zaradny, zatem na pewno znajdziesz bardzo duży kosz, bo moi mali przyjaciele na pewno mnie nie zawiodą i przyniosą wiele darów.

Pozdrawiam Was, naszym chrześcijańskim zawołaniem Króluj nam Chryste i czekam na Was 6 grudnia.

Św. Mikołaj

Mira, 26 listopada roku Pańskiego 2017