1_39

Po Jubileuszowych Uroczystościach 1050. rocznicy Chrztu Polski na Lednickim Ostrowie, w Gnieźnie i Poznaniu, pragneliśmy uczcić to „źródłowe wydarzenie w dziejach Polski” w naszej parafialnej wspólnocie. Podczas Mszy św. odnowiliśmy chrzecielne zobowiązania i przyrzekliśmy wytrwać w wierze, przekazując ją tym, do których nas Pan prowadzi. Po Eucharystii uczestniczyliśmy w mini-historycznym przedstawieniu zaprezentowanym przez Koło Teatralne Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego oraz wysłuchaliśmy patriotycznego koncertu muzyków Filharmonii Pomorskiej. Bardzo głęboka modlitwa przeplatała się z pięknymi doznaniami artystycznymi, do którrych przyczynili się: Parafialny Chór Assumpta z Dziecięcą Scholą Nutki Niepokalanej. Gaude Mater Polonia, Bogurodzica i Błogosławieni naprawdę zabrzmiały z mocą, która nam wszystkim sie udzieliła… /wkrótce galeria zdjęć/.