Od kilku dni trwają intensywne przygotowania do przeżycia Parafialnego Odpustu i uczczenia Matki Bożej Wniebowziętej. W tym roku nasze modlitewne przeżycia połączone zostaną poświęceniem – naturalnej wielkości – rzeźby św. Proboszcza z Ars, na pamiątkę przeżywanego Jubileuszu 10-lecia przywrócenia parafii w Przyłękach. Poniżej krótka fotorelacja z przygotowań /sklejenie kubika dębiny w stolarni Państwa Szynków i transport do artysty rzeźbiarza, pierwsze konsultacje, wykopanie i usunięcie potężnego pnia lipy, prace nad cokołem rzeźby, poszerzenie chodnika do wejścia bocznego, usunięcia starej nawierzchni całego terenu kościelnego i nawiezienie nowej ziemi /14 transportów/, dobrowolna pomoc skautów z Siedlec za możliwość noclegu w domu parafialnym, zainstalowanie nawodnienia i posianie trawy, rozplanowanie opaski wokół świątyni z 6 ton kamienia, przygotowanie lampy oświetlającej, „przymiarka” Pani Hołowieckiej i oczekiwanie na wykonanie dzieła…. Słońce na niebie przy posesji artysty, przywołuje na pamięć obraz nieba nad Przemyślem, kiedy rodził się dzwon św. Rity dla naszej świątyni…