Widok małego i starego kościółka w Przyłękach, liczącego 102 lata, z przypominającą „pruski chełm” wieżą, przeszedł do historii. W przeddzień wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, 24 listopada przed godz. 10 rano „operacja św. Rita” została zakończona sukcesem!!! Dzwon św. Rity i konstrukcja dachowa, zwieńczona 2,5 metrowym krzyżem, zostały usadowione na wieży, która liczy 23 metry wysokości. Naszą radość przenika wielkie wzruszenie, bo zakończył się kolejny etap rozbudowy naszej świątyni. Możemy być dumni z doświadczenia kolejnego „cudu codzienności”.
Dziękuję za każde nawet najmniejsze dobro, które sprawia, że nasz kościół rośnie nie tylko wzwyż – wskazując na niebo – ale w głąb naszych serc, budując i jednocząc WSPÓLNOTĘ, która od ośmiu lat działa w myśl zasady WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ. Po obudowaniu ścian cegłą klinkierową konstrukcja dachu zostanie zlicowana ze ścianami /obcięcie wystających krokwi/, natomiast dach teraz pokryty papą obłożony będzie blachą. Wkrótce filmik na You Tube z tego wydarzenia z profesjonalnymi ujęciami.
Patrząc na wieżę i słuchając bijącego dzwonu św. Rity /w połowie grudnia ma być zainstalowana automatyka/, pamiętajmy o słowach: „Ta wysoka wieża woła. Chodźcie ludzie do kościoła. Do kościoła chodzić trzeba, aby dostać się do nieba”.
Matko Boża Wniebowzięta, módl się za nami.
św. Janie Mario Vianney’u, módl się za nami.
św. Jania Pawle II, módl się za nami.
św. Rito, módl się za nami.