Po modlitewno-sakramentalnej części Odpustu, za którą już podziękowałem, pragnę słowa wdzięczności skierować do wszystkich zaangażowanych w przygotowywaną – od wielu tygodni – VIII już edycję naszego Parafialnego Festynu.

Rozpoczęliśmy od słowa wprowadzającego, później zabrał głos pan Andrzej Wybrański przypominając o wielkim wydarzeniu, które w historii zapisało się jako „Cud nad Wisłą” i z tej okazji delegacja Parafialnej Rady Duszpasterskiej złożyła wiązankę kwiatów przy figurce Matki Bożej.  Następnie prowadzący festyn: Monika Przybylska i Tomasz Przybyła poprosili na scenę P. Magdalenę Zuehlke prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przyłęk i z mężem Pawłem Zuehlke Sołtysem Przyłęk oraz Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu, którzy po zachęcie do dobrej zabawy przeszli ze mną na nowy plac zabaw, który powstał wysiłkiem całej naszej przyłęckiej społeczności z dotacją Gminy Białe Błota. Po wspólnej modlitwie i poświęceniu prowadzący zapoznali zebranych z programem i konwencją country wspólnego świętowania przekazując mi kapelusz i oznakę „szeryfa Przyłęk”.

I w tym momencie już nie jako „szeryf” ale Wasz proboszcz składam wszystkim zaangażowanym w przygotowanie VIII Festynu Parafialnego najserdeczniejsze podziękowanie: Stowarzyszeniu Kościół naszym Domem, Żywemu Różańcowi, Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Przyłęk. Dziękuję za wielki wysiłek osób, które w różny sposób uczestniczyły w tym przedsięwzięciu, które w tym roku skupiło największą ilość osób. Nie byłoby festynu bez dobroczyńców dzisiaj nazywanych sponsorami. Dziękuję poszczególnym instytucjom i firmom: OSKA PAŃSTWA KASPROWICZ I OSKWAREK, SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO, SOŁECTWU PRZYŁĘKI, HURTOWNI „CYTRUS” PAŃSTWA NOWAKOWSKICH, FIRMIE Z NAPOJAMI PAŃSTWA RUDZIŃSKICH I BIAŁOBŁOCKIEMU OŚRODKOWI KULTURY. Ofiarodawcom dziękuję  za dostarczone fanty i rozprowadzenie ich przez zorganizowaną grupę wolontariuszy. Dziękuję za kolejne  drzewko do Alei Parafialnej nabyte przez rodziny z ulicy Podniebnej.

Za profesjonalne przygotowanie i prowadzenie rywalizacji sportowych dla dzieci dziękuję Panu Januszowi Staneckiemu. Za pyszne i wspaniałe przyłęckie kulinaria, ciasto, smalec, ogórki i kiełbaski z grilla wszystkim osobom, które od wielu lat wkładają całe swoje serce w ich przygotowanie i rozprowadzenie. Zapamiętamy też wspaniały i energetyzujący występ zespołu De-Stress, który sprawił, ze świetnie się bawiliśmy. Motocyklistom dziękuję za kółeczka z osobami, które chciały poczuć wiatr we włosach.  Panu Lucjanowi Dziewałtowskiemu- Gintoft sędziemu zawodów strzeleckich z osobami towarzyszącymi reprezentującymi LOK w Brzozie dziękuję, za profesjonalnie poprowadzenie konkursu strzeleckiego zakończonego wręczeniem pięknych medali. Osobom, które włączyły się tzw. pchli targ gratuluję drugiej jego edycji.

Serdeczne podziękowanie składam za ufundowane nagrody: sprzętu AGD, wędkarskiego i wypoczynkowego z pięknymi haftami Pani Kohlmayer. Rodzinie z Zielonki z ul. Borowikowej gratuluję wygranej nagrody głównej – weekendowego pobytu w ekskluzywnym Evita Hotelu w Tleniu.

Na koniec serdecznie dziękuję naszym niezawodnym konferansjerom: Monice Przybylskiej i Tomaszowi Przybyle oraz Pani Katarzynie Wierzbiańskiej za uwiecznienie Uroczystości Odpustowej na zdjęciach, które niebawem zostaną udostępnione na naszej parafialnej stronie.

Tegoroczny festyn przeżywaliśmy pod hasłem: Boża rodzina razem się trzyma. Goście, którzy każdego roku liczniej przybywają na naszą zabawę – z najdalszych zakątków Polski, a nawet zza granicy – wiedzą, że w naszym kościele czujemy się jak w domu, a w parafii jak w rodzinie. Składając wszystkim SERDECZNE PODZIĘKOWANIE życzę Bożego Błogosławieństwa i czułej opieki Matki Bożej Wniebowziętej.

2