Po Uroczystości Odpustowej ku czci Wniebowzięcia NMP pragnę jeszcze raz podziękować ks. prob. Krzysztofowi Panasiukowi za odprawienie sumy odpustowej z okolicznościowym kazaniem oraz przybyłym kapłanom z dekanatu Białe Błota i z sąsiedniej Brzozy oraz Rojewa.
Słowa wdzięczności kieruję do ministrantów, lektorów, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. za liturgiczną asystę. Bardzo dziękuję organiście, za oprawę muzyczną wzmocnioną śpiewem przedstawicielek scholi Nutki Niepokalanej. Za procesję z darami dziękuję rodzinie, która przygotowała wianuszki „Matki Bożej Zielnej” i po ich rozprowadzeniu dochód ze sprzedaży przekazano na pomoc powodzianom w Słowenii.
Jestem bardzo wdzięczny Żywemu Różańcowi za nieustanną modlitwę i wielki wkład w dzieło upiększania naszej świątyni. Dziękuję za śliczną kompozycję kwiatową ze słoneczników w prezbiterium, za bukiety kwiatów przy figurce Niepokalanej i obrazach św. Józefa i św. Jana Vianneya. Panom wspierającym celebransa z Najświętszym Sakramentem podczas procesji, jak również osobom niosącym wizerunek Świętej Rodziny, Matki Bożej Nieustającej Pomocy i sztandaru Żywego Różańca. Dziękuję za umycie posadzki w świątyni i uporządkowanie terenu wokół niej. Wszystkim zaangażowanym osobom w przygotowanie pięknej Uroczystości ku czci naszej Matki i Królowej na ręce Pani Urszuli i Pani Elżbiety składam z serca płynące podziękowanie.

ks. prob. Zdzisław Lahutta