Druga część Tryptyku, to wielkie Wydarzenie Koncertowe przeplatane modlitwami do poszczególnych Aniołów w wykonaniu ks. Proboszcza. Było to piękne połączenie modlitw, pieśni religijnych, jak również utworów znanych muzyków Zbigniewa Wodeckiego, Seweryna Krajewskiego, Czesława Niemena, Stanisława Soyki. Koncert była na bardzo wysokim poziomie artystycznym dzięki zaproszonym wykonawcom wokalnym i instrumentalnym. Artyści dostarczyli nam niesamowitych wrażeń duchowych, chciałoby się słuchać jeszcze i…. jeszcze. Pomimo nieomal 2 – godzinnego koncertu oraz licznych bisów… wciąż za mało. W dowód wdzięczności na pożegnanie wykonawcy otrzymali w podziękowaniu od ks. Proboszcza Anioły w nawiązaniu do Balu Aniołów, podczas którego wręcza „ANIOŁY WDZIĘCZNOŚCI”. Ostatni utwór zaśpiewaliśmy wszyscy trzymając się za ręce… ulubiona pieśń św. Jana Pawła II „Barka” bardzo nas wzruszyła, zjednoczyła i dodała motywacji do dalszego działania. Na takim koncercie można było się rozanielić. W niezwykłej atmosferze opuściliśmy naszą świątynię, aby udać się na III część Maryjnego Tryptyku czyli na piknik /wdzięczni Parafianie/

Proszę księdza, tak nieoficjalnie powiemy, że to była prawdziwa „petarda”. Wielkie brava dla Kasi z Krzysiem.