Za nami jedno z NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ RELIGIJNYCH nie tylko trwającego Roku Jubileuszu 10 – lecia przywrócenia parafii w Przyłękach ale całej historii naszej parafii, która została powołana do istnienia w 1924, po wybudowaniu w 1915 roku świątyni przez nas rozbudowywanej. NAWIEDZENIE KOPII CUDOWNEGO OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO dla naszej parafii było czasem SPOTKANIA z MATKĄ, przed którą trwaliśmy na modlitwie adoracyjnej przez całą noc. Dziękuję za tak liczne gromadzenie się w naszej świątyni o każdej porze dnia i nocy. Dziękuję rekolekcjoniście ks. Janowi Dobosiewiczowi, który przez cały tydzień prowadził Ewangelizacyjne Misje, biskupowi Janowi Tyrawie za przewodniczenie Mszy św. Nawiedzenia i za wygłoszone Słowo Boże, kapłanom za udział w koncelebrowanej Mszy św.: ks. prałatowi Przemysławowi Książkowi – ekonomowi Diecezji Bydgoskiej, ks. dziekanowi Ireneuszowi Kalaczyńskiemu, sąsiadom ks. prob. Wiesławowi Pałuczakowi i ks. prob Wojciechowi Szukalskiemu oraz ks. Sławomirowi Brewczyńskiemu. Dziękuję kapłanom, którzy przybyli na wspólny posiłek ks. prob. Edwardowi Wasilewskiemu, ks. prob. Krzysztofowi Danowskiemu, o. paulinowi Krzysztofowi kierowcy samochodu-kaplicy. Pragnę podziękować kapłanom, którzy koncelebrowali „Maryjną Pasterkę” o 24.00 w intencji nowych powołań; ks. Sławomirowi Cierniakowi za przewodniczenie i wygłoszenie Bożego Słowa, ks. Janowi Dobosiewiczowi, ks. Sławomirowi Brewczyńskiemu i ks. Waldemarowi Krawczakowi.

Dziękuję motocyklistom, którzy pilotowali przyjazd Obrazu. Dziękuję liturgicznej służbie ołtarza – ministrantom, lektorom, szafarzom. Trzem zmianom – po 4 parafian – dziękuję za niesienie Obrazu. Z pewnością był to wielki zaszczyt i wielkie przeżycie, którego nie zapomni się do końca życia. Żywemu Różańcowi za towarzyszenie sztandarowi naszej Patronki. Delegacjom rodziców, młodzieży i dzieci dziękuję za piękne słowa powitania naszej Matki i Królowej. Dziękuję prowadzącym śpiewy; panu organiście, scholi, młodzieżowemu zespołowi i chórowi.

Dziękuję za projekt i wykonanie tematycznych banerów wskazujących na niebo, do którego zmierzamy z Matką Bożą. Dziękuję za przygotowanie podstawy pod obraz, pulpit, za śliczną kompozycję z białych 220 róż, za zrobione girlandy, za chorągiewki i flagi za ich usytuowanie na drodze z centrum Przyłęk do naszej świątyni – 700 metrów chorągiewek i 100 flag średnich oraz 8 dużych, które miały przypominać „żagle na przyłęckim statku”, który płynie do portu zbawienia. Dziękuję za posprzątanie terenu przy świątyni, za nagłośnienie na zewnątrz kościoła i za wyśmienite posiłki przygotowane dla przybyłych gości.

Dziękuję za udział we Mszach św. dla chorych i z udziałem dzieci naszej szkoły. Zuchom za pełnienie honorowej straży. Klasie III za procesję z sercami podczas ofiarowania darów. Panu katechecie dziękuję za włączenie społeczności szkoły w przygotowania do Nawiedzenia. Stowarzyszeniu Kościół naszym Domem dziękuję za piękne słowa podczas Mszy św. pożegnania.

Kochani! wszystkim dziękuję za przeżycie tego, co pozostało w naszych sercach i niech trwa do następnego NAWIEDZENIA. Wielu z nas już go nie doczeka, dlatego w duchu wdzięczności zrodziła się myśl, abyśmy w pieszej pielgrzymce udali się z Przyłęk do Częstochowy. Jak Bóg pozwoli i Matka Boża zechce, to w 10 dni  „zdobędziemy Jasną Górę”, startując 21 lipca, po włączeniu się do XV Pieszej Pielgrzymki Bydgoskiej. Jeżeli spotkam się z poparciem tej inicjatywy i znajdą się osoby chętne, by wspólnie pielgrzymować na Jasną Górę Zwycięstwa, to pójdziemy, by podziękować za Dar Matki i budowanej przez nas – od 10 lat – wspólnoty parafialnej. Na pielgrzymkę może iść każdy – dzieci, dorośli, „starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna” jak śpiewamy w pieśni, bo wszyscy pielgrzymi to jedna rodzina. Treningi obywać się będą w soboty po zbiórce ministrantów czyli od godz. 12.00 do 13.00. Serdecznie zapraszam ks. prob. Zdzisław.