Kochani!

Nasza Matka i Królowa z Jasnej Góry Zwycięstwa przybywa do nas w szczególnym Roku Jubileuszu 10-lecia Przywrócenia Parafii w Przyłękach. Kiedy otrzymaliśmy dekret od Ks. Bpa Jana Tyrawy 7 października 2009 /wspomnienie Matki Bożej Różańcowej/ wiedziałem, że Maryja, która przewodzi nam w „pielgrzymce wiary”, poprowadzi nas do stworzenia takiej wspólnoty, w której „poczujemy się, jak w rodzinie, a w świątyni, jak w domu”. Ufność pokładana w Bożej Opatrzności, codzienna modlitwa różańcowa połączona z niegasnącym entuzjazmem i wielkim zaangażowaniem w większości rodzin działających w myśl zasady „wspólnie możemy więcej”, zaowocowały dziełami duchowymi – pogłębionym życiem religijnym w nowych wspólnotach i materialnymi – wybudowaniem domu parafialnego z rozbudową świątyni.

W takich, radosnych okolicznościach pielgrzymuje do nas Matka i dlatego pragnę Was Wszystkich serdecznie zaprosić do udziału w Nawiedzeniu, aby podczas modlitwy wdzięczności podziękować za obfitość łask, jakie otrzymaliśmy za Jej wstawiennictwem, a o które często nie ośmielaliśmy się prosić. Peregrynacja Jasnogórskiej Królowej, to okazja do spojrzenia w Jej zatroskane oczy, odnowienia naszego zawierzenia, abyśmy – w drodze do nieba – czynili wszystko, o czym nam mówi Jej Syn. Chciejmy przytulić się do Jej Serca, aby poczuć ciepło pięknej miłości i szczerze powiedzieć o wszystkich naszych sprawach – osobistych, małżeńskich, rodzinnych, zawodowych, parafialnych…

Bardzo proszę, abyśmy uczestniczyli w Ewangelizacyjnych Misjach, które mają nas wszystkich: dzieci, młodzież, małżeństwa, rodziców, osoby starsze, chore, samotne i żyjące w niesakramentalnych związkach, przygotować na przeżycie tego modlitewnego i historycznego SPOTKANIA Z  MATKĄ, KTÓRA WSKAZUJE NA SYNA I DO NIEGO NAS PROWADZI /ks. prob. Zdzisław/.

 

PROGRAM NAWIEDZENIA

16:30               Nabożeństwo oczekiwania.

 

17:00               POWITANIE MATKI BOŻEJ /przy zbiegu ulic Zabytkowej z Przysieckiego/, PROCESJA DO KOŚCIOŁA I UROCZYSTA MSZA ŚW. NA ROZPOCZĘCIE NAWIEDZENIA.

20:00               Żywy Różaniec – część radosna.

 

21:00               Apel Jasnogórski /Kustosz Obrazu/.

 

22:00               Czuwanie modlitewne młodzieży.

 

23:00               Modlitwy wdzięczności zmarłym za dar przekazania wiary /Rekolekcjonista/.

 

24:00               Koncelebrowana Msza św., której przewodniczyć będzie ks. Sławomir Cierniak z Warszawy, sprawowana w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Po Mszy św. nocne czuwanie przy Matce w ciszy według zaproponowanego planu ulic: 

1:00 – Orzechowa, Kminkowa, Kocanki, Alternatywy, Jodłowa, Jeżynowa, Bazyliowa, Skrzypowa, Zielona, Rycerska, Melisy.

2:00 – Boczna, Szuwarowa, Willowa, Prosta, Przyłęcka, Cicha, Młoda, Wodna, Flisacka, Wioślarska, Bystra.

3:00 – Biała, Gościnna, Falista, Jałowcowa, Nowa, Zielone Pola, Rzemieślnicza, Altanowa, Korzenna, Porostowa, Żyzna, Ziołowa.

4:00 – Młyńska, Wczasowa, Usługowa, Siedliskowa, Zacisze, Podniebna, Dojazdowa, Kąpielowa.

5:00 – Przyrodnicza, Botaniczna, Biznesowa, Wrzosowa, Koperkowa, Laskowa, Leśnego Runa, Gwieździsta, Bajkowa.

6:00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i poranne modlitwy.

7:00 – Cudne Manowce, Lubczykowa, Anyżowa, Nagietkowa, Zawilcowa, Pistacjowa.

8:00 – Ogniskowa, Rolna, Zachodnia, Jasna, Podjazd, Kręta, Pokosowa, Dymna, Promienna, Wypoczynkowa, Platynowa.

9:00 – Księżycowa, Relaksowa, Planetarna, Piękna, Przysieckiego, Osada, Płomykowa, Ustronna, Mostowa, Wąska, Wiatrakowa.

10:00 – Stary Olimpin, Nowe Dąbie, Zakładowa, Wydmowa, Widokowa, Polanka, Zabytkowa.

10.30               Modlitwa różańcowa dzieci naszej szkoły – śpiewana część światła. Nawiązanie do listopadowej intencji „Różańcem uwalniamy dusze z czyśćca”.

 

11:30               Różaniec – część bolesna.

 

12:00               Msza św. dla chorych, starszych i samotnych z Sakramentem Chorych /Kustosz Obrazu/.

 

15:00               Koronka do Bożego Miłosierdzia i Różaniec – część chwalebna.

 

15.30               Msza św. na pożegnanie Matki Jasnogórskiej i wyjazd samochodu-kaplicy do Zespołu Szkół Katolickich Pomnika Jana Pawła II w Bydgoszczy.