Wobec nowych obostrzeń sanitarnych zachęcam, abyśmy przyjęli – ze zrozumieniem, cierpliwością, w poczuciu troski i odpowiedzialności za nasze i naszych bliźnich życie i zdrowie – zasady zmieniające nasze dotychczasowe przyzwyczajenia. Proszę, abyśmy zachowali spokój i poczuli siłę jedności, we wzajemnym wspieraniu się i w działaniu, w którym „jedni drugich brzemiona noszą”. Zachęcam – za abpem Stanisławem Gądeckim Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski – aby „w tych okolicznościach towarzyszyła nam ufna modlitwa, zwłaszcza w intencji chorych oraz tych, którzy stracili swoich najbliższych. Pamiętajmy także o tych osobach, które narażają swoje życie i zdrowie ratując innych. Niech udział w Eucharystii, spowiedź, adoracja, modlitwa Słowem Bożym, również w ciągu tygodnia – z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa sanitarnego – staną się dla nas źródłem odwagi i duchowej siły”.

Za redaktorem Tomaszem Królakiem, chciejmy przyjąć słowa papieża Franciszka, który w najnowszej encyklice Fratelli tutti nazywając obecną pandemię „globalną tragedią”, ”ciężkim i nieoczekiwanym ciosem”, zachęca: Pamiętajmy, że nikt nie ocala się sam, że można ocalić się tylko razem /Przewodnik Katolicki nr 42/2020, s. 49/.

Kochani! RAZEM – WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ, w myśl tej zasady działamy w parafii od 11 lat i teraz możemy dodać, że tylko  RAZEM – WSPÓLNIE Z BOGIEM PODCZAS EUCHARYSTII I ADORACJI ORAZ W JEDNOŚCI Z BLIŹNIMI PRZERTWAMY TEN TRUDNY CZAS I ZWYCIĘŻYMY.