Po uprzedzającym liście, w którym św. Mikołaj zapowiedział swoje przybycie i zachęcił dzieci, aby z dorosłymi podzieliły się dobrocią i darami z rówieśnikami z domów dziecka, został wystawiony kosz, przy którym czuwa „Miś Zdziś” i z wielką wdzięcznością spogląda na przynoszących słodycze, owoce i szkolne przybory, zabawki, klocki  oraz dziecięcy rower. Chęć niesienia pomocy dzieciom szybko zauważył św. Mikołaj, który wzruszony wygłosił przejmujące „kazanie” w dialogu z chętnymi, pytając także o to: kim była św. Rita i dlaczego parafialny dzwon otrzymał jej imię? Z odpowiedzi bp Mikołaj był zadowolony i nagradzał je słodyczami.

Kiedy – nawiedzający naszą świątynię od 8 lat – Mikołaj zapowiedział rozdanie prezentów, a ks. dobrodziej wtrącił swoje dwa słowa, że gość przyniósł „tablety iPada najnowszej generacji”, można było zauważyć w oczach dzieci zdziwienie i zrozumiałe niedowierzanie. Mikołaj wyjaśnił, że taki „tablet” /w komplecie bierki, baton i długopis/, to dobra rozgrzewka przed korzystaniem z domowych tabletów i ogłosił przygotowania do „Konkursu na bierki”, który zostanie przeprowadzony podczas sierpniowego festynu odpustowego. Do zaskakujących i z pewnością oryginalnych 120 upominków, Mikołaj – wsparty pomocnikami i dobroczyńcami – dołożył jeszcze kilka skrzynek pomarańczy i mandarynek, kilogramy drażetek „star wars”, „świętych krówek” i lizaków.

Dziękujemy Ci św. Mikołaju za to, że wciąż przychodzisz, dajesz nam upominki i uczysz nas wrażliwości na potrzeby innych… Dobroć Twojego serca udziela się każdemu z nas i chcemy być dobrymi tak, jak Ty…. Dary składane przy św. Józefie – Strażniku SKARBÓW, zostaną przekazane matkom samotnie wychowującym dzieci w Żołędowie. Jeśli jeszcze niczym się nie podzieliłeś, to nie czekaj i przynieś swój dar, i poczujesz, że większa radość jest w dawaniu niż w braniu