Adwent 2019

Moi Drodzy, Mali Przyjaciele – Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Mija kolejny rok od czasu naszego spotkania podczas Mszy świętej roratniej w Waszej coraz piękniejszej świątyni. Tak wiele widzę u Was się zmieniło. Myślę o Was i Waszej świątyni, a także jej okolicy. Teraz oprócz figurki Niepokalanej Maryi, pojawił się stojący przed świątynią ulubiony św. Waszego ks. Dobrodzieja – tak nazywam, jak wiecie, Waszego ks. Proboszcza. Widać Wasz ks. Dobrodziej chce jak św. Jan Maria Vianney pokazywać, że kapłan „nie żyje dla siebie; żyje dla was” i  „wszystkie dobre dzieła razem wzięte nie dorównują ofierze Mszy św., gdyż są to dzieła ludzi, podczas gdy Msza św. jest dziełem Boga”.

Dziś zaczyna się także nowy rok liturgiczny, którego hasło przewodnie brzmi: „Eucharystia daje życie” dlatego jestem przekonany, że ks. Dobrodziej będzie zachęcał wszystkich do bardziej świadomego uczestnictwa we Mszy świętej i częstego przyjmowania Komunii św.

Moi Drodzy, Mali Przyjaciele, już w przyszły piątek, 6 grudnia po Mszy św. roratniej o godzinie 18:00 przybędę do Was, by razem z Wami przeżywać czas oczekiwania na narodziny Jezusa Chrystusa. Bardzo się cieszę na to spotkanie.

Skoro rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, w którym Eucharystia będzie w centrum Waszych rozważań, mam szczególną prośbę do wszystkich tych, którzy już przyjęli I Komunię świętą, abyście na wzór pierwszych piątków miesiąca, przystąpili 9 razy do Komunii św. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Na nasze spotkanie oprócz prezentów dla Wszystkich, przywiozę specjalne książeczki do zbierania pierwszo – niedzielnych Komunii świętych.

Ciebie ks. Dobrodzieju nie tylko proszę, ale zobowiązuję do ufundowania specjalnej nagrody dla tych, którzy wytrwale od grudnia tego roku będą „zbierać” 9 pierwszo – niedzielnych Komunii i przyniosą do Ciebie w pierwszą niedzielę września wypełnione zobowiązania. Jak to specjalna nagroda dobrze wiesz i warto byś dziś powiedział to moim Małym Przyjaciołom.

Zatem do zobaczenia moi drodzy w piątek, 6 grudnia.

Pozdrawiam Was serdecznie i liczę na Waszą obecność. Króluj nam Chryste!

Św. Mikołaj