Sakramentu Bierzmowania /Chrześcijańskiej Dojrzałości/ udzieli Ks. Bp Jan Tyrawa 15 maja /poniedziałek/ o godz. 18.00 w naszej świątyni. Poniżej podajemy szczegółowy plan spotkań modlitewnych i formacyjnych, którego wypełnienie zdecyduje o przyjęciu Sakramentu Darów Ducha Świętego. Proszę się z nim zapoznać i wcielić go w życie.

3 lutego godz. 18.00 Msza św. poprzedzona Sakramentem Pokuty. Po Mszy św. Konferencja o I i II prawdzie kerygmatu: BÓG MNIE KOCHA I MÓJ GRZECH ODDZIELIŁ MNIE OD BOGA.
24 lutego godz. 18.00 Msza św. kandydatów do Bierzmowania z rodzicami. Konferencja wprowadzająca w Wielki Post.
3 marca godz. 16.00 – 18.00 Rekolekcyjna Spowiedź św. Msza św. z nauką rekolekcyjną i spotkanie z rekolekcjonistą. Konferencja o III prawdzie kerygmatu: BÓG NIE ZOSTAWIA MNIE SAMEGO.
7 kwietnia godz. 18.00 Msza św. poprzedzona Sakramentem Pokuty. Po Mszy św. Konferencja o IV prawdzie kerygmatu: DO PRZYJĘCIA DARU MIŁOŚCI JEZUSA CHRYSTUSA POTRZEBA NASZEGO ZAANGAŻOWANIA – WIARY I NAWRÓCENIA.
13-15 KWIETNIA UDZIAŁ W TRIDUUM SACRUM
5 maja godz. 18.00 Msza św. poprzedzona Sakramentem Pokuty. Po Mszy św. konferencja o V prawdzie kerygmatu: DLA OWOCOWANIA W WIERZE POTRZEBUJEMY DARU DUCHA ŚWIĘTEGO. Po konferencji pierwsza liturgiczna próba przed Bierzmowaniem.
10 maja godz. 18.00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania z ich rodzicami. Po Mszy św. konferencja o VI prawdzie kerygmatu: WSPÓLNOTA JAKO DAR JEDNOŚCI W DUCHU ŚWIĘTYM.
11 maja godz. 16.00 Indywidualne rozmowy kwalifikacyjne /w formie scrutinium/. Przynosimy ze sobą książeczki uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., zeszyty z lekcji religii, świadectwa chrztu św. /ci, którzy nie zdążą dostarczyć ich do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego/. Rozmowy dotyczyć będą wiedzy z katechizmu Bierzmowanych, wybranego patrona i motywacji przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej. Na spotkanie przynosimy własnoręcznie napisaną prośbę do ks. Biskupa Jana Tyrawy o udzielenie Bierzmowania.
11 maja godz. 19.00 Druga próba liturgiczna
12 maja godz. 16.00-17.30 Sakrament Pokuty dla rodziców i świadków bierzmowania. O godz. 19.00 PRBÓBA GENERALNA PRZED BIERZMOWANIEM.
13 maja godz. 10.00 Sprzątanie i dekoracja naszej świątyni.
14 maja Udział w niedzielnej Mszy św. o dowolnej godzinie.
15 maja GODZ. 18.00 UROCZYSTA MSZA ŚW. SPRAWOWANA PRZEZ KS. BPA JANA TYRAWĘ Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU DOJRZAŁOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ. W świątyni jesteśmy obecni na swoich miejscach ze świadkami o godz. 17.30 czyli pół godziny przed rozpoczęciem Uroczystości.

Do wyznaczonych i obowiązkowych punktów powyższego planu, proszę dołączyć udział w niedzielnej Eucharystii i aktywne uczestnictwo w Nabożeństwach Pasyjnych /Droga Krzyżowa lub Gorzkie Żale/.