Kiedyś tylko przesmyk między ulicami Zabytkową a Przyrodniczą, dzisiaj to jedna z głównych ulic Przyłęk umożliwiająca dotarcie do kościoła, szkoły i na boisko (znaczenie sakralne, edukacyjne i sportowo-rekraacyjne).

Prace przy ulicy św. Jana Marii Vianneya czy to tylko wstrzelenie się w okienko pogodowe czy zapowiedź zbliżającej się wiosny? Czy to kolejny „kroczek” do Jubileuszu 100-lecia Parafii?

Dziękuję Panu Rafałowi za dokładnie wykonane prace porządkowe dla naszego wspólnego dobra i ogłaszam – dla wszystkich chętnych – „mini konkurs” polegający na odpowiedzi na poniższe pytania:

1. Co wspólnego ma święty Proboszcz z Ars z Przyłękami?
  2. Dlaczego powierzono patronat nad ulicą temu Świętemu?

Odpowiedzi proszę wysyłać na e-maila: [email protected]

Autorzy prawidłowych odpowiedzi zostaną nagrodzeni, po Uroczystej Mszy św. Jubileuszowej sprawowanej przez Ordynariusza Bydgoskiego dnia 7.04.2024 o godz. 12.30.