odpust_plakat_2016(1)

Całą społeczność Przyłęk i okolicznych miejscowości, wszystkich Parafian, Darczyńców, Gości i Sympatyków naszego kościoła zapraszam na Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Wniebowziętej w poniedziałek 15 sierpnia. Sumę Odpustową o godz. 12.30 odprawi ks. proboszcz Benedykt Konieczka ze Żnina, natomiast kazanie wygłosi ks. proboszcz Wojciech Szukalski z Brzozy. Bardzo serdecznie zapraszam do licznego udziału w tej Uroczystej Mszy św., podczas której przyjmijmy Chrystusa w Chlebie na życie wieczne. Proszę o pojednanie się z Bogiem w Sakramencie Pokuty. W piątek i sobotę od godz. 17.00 służyć będę posługą spowiedniczą. Rodziców z dziewczynkami, które sypią kwiatki proszę o udział w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Po procesji zostaną poświęcone zioła i kwiaty. Dekoracje z owoców, ziół i kwiatów – tradycyjnie – przygotuje młodsza wspólnota Żywego Różańca. Proszę o włączenie się w zbiórkę ofiar na kwiaty dla Matki Bożej, które zbierać będzie zelatorka Pani Urszula Szynka. Liturgiczną Służbę Ołtarza proszę o przybycie na instrukcję, którą poprowadzą Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. w sobotę o godz. 10.00. Mam nadzieję, że Parafialny Chór Assumpta zaśpiewa podczas Mszy św. tak, jak w czasie Bożego Ciała.

Po modlitwie ku czci Wniebowziętej Maryi rozpocznie się VIII Festyn Parafialny o godz. 16.00. Okolicznościowy plakat już od kilku dni nas informuje i zaprasza. Nabyte losy z fantami wezmą udział w losowaniu głównej nagrody czyli weekendowego pobytu rodziny w ekskluzywnym hotelu. Będzie też możliwość zlicytowania przygotowanych przez parafian pamiątek, które własnoręcznie zrobili i kolejnego już drzewka – do Alei Parafialnej – ofiarowanego przez Państwo Majchrzak. Występy zaproszonych gości z atrakcją wieczoru Zespołem De Stress, rywalizacja strzelecka i sportowa w różnych konkurencjach, udział w konkursach wiedzy na temat Światowych Dni Młodzieży i 1050. rocznicy Chrztu Polski, poczucie wiatru we włosach podczas przejażdżek z naszymi motocyklistami, możliwość skosztowania wyśmienitych kulinariów przyłęckich z dobrze zaopatrzonym grillem czy też novum – włączenie się w tzw. pchli targ – to tylko zwiastuny dobrze zapowiadającej się naszej wspólnej zabawy, którą – jak zwykle – ciekawie i radośnie poprowadzą Państwo Monika Przybylska z Tomaszem Przybyłą.
Serdecznie zapraszam na plac między kościołem, a szkołą rodziców z dziećmi, młodzież, osoby samotne, znajomych, jak również gości spoza Przyłęk. Już od kilku lat wiemy, że warto uczestniczyć w Festynie Parafialnym w Przyłękach, bo WSPÓLNIE MOŻEMY WIĘCEJ. W dniu Odpustu i Festynu nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 20.00 !!! /ks. prob. Zdzisław Lahutta/.